Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
BAKAN YARDIMCISI ALPAY VE BAŞKAN ARSLAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİRARAYA GELDİ

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından İlim Yayma Cemiyetinde düzenlenen toplantıda Elazığ Sivil Havacılık ve Savunma Kümesi (SÜHA) hakkında bilgiler verdiler…

ALPAY: Elazığ Savunma Sanayinde Önemli Bir Noktaya Gelecek…

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan’a katılımları için teşekkür ederek Platformun son dönemlerdeki çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bakan Yardımcısı Alpay, toplantıda yaptığı konuşmada, silah, top, helikopter, İHA, SİHA, uydu sistemleri, roket ve füzeler gibi savunma sanayiyle alakalı birçok ürünün yerli ve milli imkanlarla üretildiğini söyledi.

Konuşmasında FETÖ’ye de değinen Alpay, “Türkiye hastalıklı FETÖ yapılanmasının bu millete ödettiği ağır bedeli  hızla tamir ederek yoluna devam ediyor. Türkiye’de sivil gönüllüsü altında bu milletin değerlerine topyekün savaş açan, bu milletin değerlerini yok sayan hastalıklı yapılar ortaya çıktı. FETÖ hain yapısı böyle bir örgütlü yapının ürettiği bir problemdi. Elazığ halkı 15 Temmuz’da bu oluşma karşı nasıl dik durduğunu göstermiş kadim bir şehirdir” ifadelerini kullandı.

Elazığ’da savunma sanayi yatırımlarıyla ilgili olarak bazı önemli görüşmelerin  olacağını aktaran Alpay, şöyle devam etti: “Jandarma Genel Komutanlığı ile Fırat Üniversitesi arasında bir protokol hazırlığı yapılıyor. Bu hazırlığa göre Allah (c.c.) nasip ederse Fırat Üniversitesi bünyesindeki Sivil Havacılık Yüksekokulunda eğitim gören gençler hava merkezinin bulunduğu birimlerde staj yapma ve işe girme imkanı bulacaklar. Dolayısı ile bu okul gençler arasında çok tercih edilen ve ilgi gören bir kurum haline gelecektir” dedi.

 

ARSLAN: Elazığ Kalkınma Adına Önemli Bir Süreçten Geçiyor…

Toplantıya Katılan Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine kısa adı SÜHA olan Sivil Havacılık ve Savunma Kümesi hakkında bilgiler veren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’ın Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile önemli bir fırsat yakaladığını belirterek, “Ticaret ve Sanayi  Odası’nda Sayın Bakanımızın önceki gün ziyaretinde ifade ettiğim gibi çok zor alan bir alanda Sayın Bakanımız sayesinde Elazığ olarak  önemli bir mesafe katettik.  İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde, Sayı Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Rektörümüz, akademisyenlerimiz, iş dünyamız, sivil toplum kuruluşlarımız ve girişimcilerimizle birlikte Elazığ olarak savunma sanayine yönelik çok önemli hamleler gerçekleştireceğiz. Tüm bu süreçler çok iyi etüt edilmesi, saha çalışmaları yapılması ve geniş konsensüsle istişare edilmesi gereken adımları kapsıyor. Sayın Bakanımızla sürekli iletişim halindeyiz. İlimizin savunma sanayinde bir merkez haline gelmesi hedefiyle önemli bir gayret içerisindeyiz. Sayın Bakanımızın detaylarını paylaştığı bu alanda somut adımları bir bir atıyoruz. Süreç devam ediyor. Sonuçların ilimiz ve iş dünyamız için hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 394 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.4.2018 13:09:06
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.