Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ÇEVRE BAKANLIĞI ATIK BEYAN FORMU BİLDİRİMİ

Sayın Üyemiz;

02.04.2015 tarih ve 29314 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Atık Yönetimi Yönetmeliğinin 9.uncu maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde; atık üreticileri, "Atık Beyan Formunu bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde her yıl Ocak ayı itibarıyla başlamak üzere en geç Mart ayı sonuna kadar Bakanlıkça hazırlanan çevrimiçi uygulamaları kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür" hükmü yer almaktadır.


17.06.2011 tarihli 27967 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nin 8.nci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinde; tehlikesiz atık üreticisi "Tehlikesiz atık beyan formunu, her yıl takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait bilgileri içerecek şekilde Bakanlıkça hazırlanan internet tabanlı programı kullanarak doldurmak, onaylamak, çıktısını almak ve beş yıl boyunca bir nüshasını saklamakla yükümlüdür" hükmü yer almaktadır.


Tehlikeli ve tehlikesiz atık üreticileri 2017 yılına ait tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanlarını daha önce Müdürlüğümüzden temin ettikleri kullanıcı adı ve parolayı kullanarak http://online.cevre.gov.tr (Çevre Bilgi Sistemi) adresinden yapacaklardır. Kullanıcı adı ve parolası bulunmayan firmaların kullanıcı adı/parola talebi için http://online.cevre.gov.tr adresinden sisteme firmalarını kayıt ederek başvuru formunun çıktısını (tesis yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak) Müdürlüğümüze sunmaları gerekmektedir.


Bu doğrultuda firmaların 2017 yılına ait tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanlarını internet üzerinden 31.03.2018 tarihine kadar yapmaları ve yapılan bildirimin çıktısının alınarak saklanması gerekmektedir.Aksi takdirde 2872 sayılı Çevre Kanunu uyarınca idari para cezası uygulanacaktır. Bu sebeple sanayi tesislerinin tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanlarını yukarıda belirtilen linkten online olarak yapmaları gerekmektedir. 

Önemle duyurulur.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 410 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.2.2018 09:43:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.