Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
İNSANİ YARDIM VAKFI (İHH) ZİYARETİ

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Elazığ Temsilcisi Metin Kılıç ile İl Yöneticisi Murat Polat Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan'ı makamında ziyaret ederek, il temsilciliğinin hizmetleri hakkında bilgiler verdiler. 

Başkan Alan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, İHH'nın ihtiyaç sahibi tüm dünya ülkelerine olan yardımlarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Özellikle son dönemlerde Oda olarak bizim de katkılarımızın olduğu Suriye ve Irak gibi bölgelerde çok zor koşullarda yaşam mücadelesi veren, Müslüman ve Türkmen kardeşlerimize uzanan yardım elinin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Oda olarak yine bu bölgelerdeki kardeşlerimize İHH üzerinden desteklerimiz olacak. Ben tüm iş dünyasını da bu anlamlı destek ve yardımlara davet ediyorum" dedi.

KOVANCILAR İLÇESİNDEN GENÇ İŞADAMLARI ZİYARETİ

 İlimiz Kovancılar İlçesinden bir grup genç işadamı da Başkan Alan'ı makamında ziyaret ederek, İlimizin Teşvik Yasası kapsamında 6. Bölgeden yararlanacak olaması nedeniyle teşekkür ettiler. Genç işadamlarından Süleyman Alan ile Ahmet Cirit ile de görüşen Başkan Alan, Teşvik Yasası ile Cazibe Merkezleri Programları hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Alan, özellikle AB ülkelerinde yaşayan bölge insanı ve işadamlarının bu düzenlemeyi beklediğini ifade ederek, "İlimizde yatırımların önündeki en büyük engel olan Teşvik sistemindeki haksız rekabet koşulları girişimlerimiz üzerine son bulmuştur. Artık OSB'de yapılacak yatırımlar  6. bölge desteklerinden istifade edecektir. Yatırımını ilçelerde yada OSB dışında yapacak girişimcilerimiz de Cazibe Merkezi programı üzerinden yine 6. bölge desteklerinden istifade edebilecektir. Burada asgari yatırım tutarı 5 milyondur. Ancak bu 5 milyonluk yatırım tutarı içerisinde fabrika binası, arsa, makina teçhizat gibi tüm yatırım kalemlerinin yer alması dikkate alınmıştır. Dolayısı ile ciddi her yatırım bu kapsamda değerlendirilecektir. Bu önemli kazanımın özellikle AB ülkelerindeki tüm işadamlarımıza çok iyi anlatılması gerekmektedir. Burada sizler aracılığı ile bu kardeşlerimize sesleniyorum. Elazığ şu an yatırım yapılabilecek bir konuma gelmiştir. Bu tarihi fırsatı kaçırmayın diyorum" şeklinde konuştu. 

Bu haber 453 defa okundu.
Ekleme Tarihi :5.2.2018 10:31:03
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.