Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TKDK DESTEKLERİ İŞ DÜNYASI İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz’ı ziyaret ederek, kurum tarafından sağlanan desteklerin Elazığ’da tarım ve hayvancılığa dayalı sanayinin gelişmesinde çok önemli bir rol oynadığını ifade etti.

YENİ TEKLİF ÇAĞRISI İŞ DÜNYASINA ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAKTIR…

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Sayın İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz kısa bir süre önce Odamızı ziyaret ederek bizlere  IPARD II 3. Çağrı İlanı ve konu hakkında kurum olarak yapmış oldukları tanıtım faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler vermişlerdir.

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum ki, ilimizin tarım ve hayvancılık ile bunlara bağlı sanayi anlamında çok önemli potansiyel kaynakları sahiptir. Dolayısı ile bu potansiyelin, üretime, katma değere ve istihdama dönüşmesi anlamında yeni yatırımlara ihtiyaç var. TKDK tarafından sağlanan çok önemli destekler ile, Odamızın yoğun girişimleri neticesinde İlimiz OSB’nin  teşviklerden 6. Bölge desteklerinden istifade edecek olması yatırımlar açısından yeni bir dönemi başlatmıştır.

Ben 2018 yılında hem Teşvik Yasasındaki bu gelişme hem de TKDK destekleriyle çok önemli yatırımlar kazanacağımıza inanıyorum. TKDK Genel Sekreter Vekilimiz Sayın Yılmaz’a da yoğun gayretleri ve iş dünyasına sağlamış olduğu desteklerden ötürü teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Tüm Girişimcilere Kapılarımız Açık…

Ziyarette bir değerlendirme yapan TKDK İl Koordinatör Vekili Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek,  “Sayın Başkanım öncelikle nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. TKDK olarak ifade ettiğiniz gibi tarım ve hayvancılığa yönelik tüm yatırımlara destek vererek il ekonomi ve sanayisinin gelişmesini istiyoruz.

Bu noktada kapımız tüm girişimcilere açıktır. Sayın Başkanım 3. Çağrı ilanı kapsamında Kurumumuz 21 Aralık 2017 tarihinde IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıkmıştır. Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında ‘Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar’ ile ‘Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme’ tedbirlerinden başvurular kabul edilecektir. Online sistem üzerinden yapılacak başvurularda müracaat tarihlerinin dikkate alınması gerekiyor. ‘Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme’ tedbiri için; 12.02.2018 Pazartesi günü saat 09:00´dan itibaren online sistem üzerinden gerçekleştirilecek başvurular 12.03.2018 Pazartesi günü saat 21:00´a kadar, ‘Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar’ tedbiri için; 01.03.2018 Perşembe günü saat 09:00´dan itibaren online sistem üzerinden gerçekleştirilecek başvurular ise 02.04.2018 Pazartesi günü saat 21:00´a kadar yapılabilecektir. Başvuru dosyalarının Elazığ TKDK İl Koordinatörlüğü adresine son teslim edilme tarihine kadar verilmesi gerekiyor. Aksi takdirde başvurular geçersiz olacaktır. Biz bu konularda gerekli bilgilendirmeyi yapıyor, kurumumuzu ziyaret edenleri bilgilendiriyor ayrıca web adresimizde tüm bilgileri paylaşıyoruz. Sayın Başkanım Elazığ TSO üyelerinin de bu çağrı döneminde ilgilerini bekliyor, tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 428 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.1.2018 11:28:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.