Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Yük taşımacılığı yapan üyelerimize müjde...

 

Yurt içinde yük taşımacılığı yapanların alması zorunlu olan K1, K2 ve K3 yetki belgeleri için alınan ücretlerde değişiklik yapılarak indirim uygulaması faaliyete geçirildi.

Yeni yönetmeliğin, Resmî Gazete yayımlandığını ve yeni ücret tarifesinin geçerli olmaya başladığını belirten Başkan Alan, yapmış olduğu açıklamada: “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının revize ettiği Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin Resmi Gazete'de yayımlanarak "Karayolu taşımacılık faaliyetlerini Türkiye ekonomisinin gerektirdiği şekilde düzenlemek ve taşımacılık faaliyetlerinde düzeni ve güvenliği sağlamak amacıyla yayımlanan yönetmelikle K türü yetki belgelerine indirim yapıldı. Buna göre, K1 yetki belgesi 24.307 liradan 10 bin liraya, K2 Belgesi 12.152 liradan 10.000 liraya ve   K3 yetki belgesi de 12.152 liradan 5 bin liraya indirildi. Aynı zamanda K1 belgelerinde yük taşımacılığı yapan belge sahipleri için tonajda da indirim yapıldı. Şahıslar için 30 ton olan tonaj şartı 25 tona, şirketler için 110 ton olan tonaj şartı 50 tona çekildi.

Muayene süresinin geçirilmesi nedeniyle (muayene bitim tarihinden itibaren 30 gün) K yetki belgelerinden düşen araçların, yeniden ilave edilmesi ve yetki belgesinin yenilenmesi sırasında alınan taşıt kartı ücretleri de 112 TL’den 60 TL’ye düşürülmüştür.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, TOBB’un Ulaştırma Bakanlığı ile yaptığı protokol çerçevesinde 2006 yılından itibaren odamız K türü yetki belgelerini düzenlemeye yetkili odadır. Bu kapsamda Elazığ il sınırları içerisinde bulunan gerçek kişi ve tüzel kişilik başvuruları Odamız tarafından kabul edilmektedir. Ocak ayında Yürürlüğe giren Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin ticari taşımacılık faaliyetinde bulunan gerçek kişi ve tüzel kişi üyelerimize ve taşımacılık yapan esnaflara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca belgelendirme maliyetlerin yüksek oluşu nedeniyle mağduriyet yaşayan sektördeki üyelerimizin ve esnafların bu sorununun çözümünde emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Bu haber 482 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.1.2018 15:12:55
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.