Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ÇARŞI ESNAFINDAN BAŞKAN ALAN’A BÜYÜK İLGİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ilimizin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çarşı Mahallesinde faaliyet gösteren işyerlerini ziyaret ettiler. Ziyarette Başkan Alan’a yoğun bir ilgi gösteren işletme sahipleri hizmetleri nedeniyle teşekkür ettiler.

GÖSTERİLEN SEVGİ VE İLGİYE İNŞALLAH LAYIK OLACAĞIZ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Çarşı esnaflarını Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ile birlikte ziyaret ederek, sorun ve beklentilerini dinlediklerini ifade etti. Başkan Alan değerlendirmesinde, “İlimizin en eski ticarethanelerinin bulunduğu bu bölgemizdeki işyerlerini ziyaret ederek üyelerimizle bir araya geldik. Gerçekten bize çok büyük bir sevgi ve ilginin olduğunu görüyoruz. Rabbim inşallah gösterilen bu ilgi ve sevgiye bizleri layık edecektir. Görev yaptığımız süre içerisinde gerek sektörel anlamda gerekse üyelerimizin bireysel sorunlarının çözümü için tüm imkanlarımızı seferber ederek çözüm üretmeye gayret gösterdik. Elbette biz talep makamıyız. Çözüm makamı ise yerel yönetimler yada merkezi hükümet. Bu anlamda biz hem yerel yönetimlerimizin hem de merkezi hükümetimizin çok önemli destek ve ilgisini gördük. Özellikle kredi noktasında çok büyük sorunlar yaşayan üyelerimizin bu sorunun çözümü için Odamız ve TOBB katkısı ile kullandırılan düşük faizli 10 milyon TL ve girişimlerimiz ve yoğun mücadelemiz neticesinde çok ciddi manada bütçesi artırılan KOSGEB destekleriyle sıfır faizli olarak 77 milyon TL kredi kullanılmasına öncülük ettik. Kredi Garanti Fonunun söylenti olmaktan çıkarıp Odamız bünyesinde faaliyete geçmesini sağlayarak ipotek ve teminat sorunu olan işletmelerimizin önünü açtık. Teşvik yasası, İŞGEM Projesi, İkinci OSB girişimlerimiz, Cazibe Merkezi Programı konusundaki hassasiyetimiz, yatırım girişimlerimiz ve iş dünyasının diğer tüm sorun ve beklentileriyle ilgili yaptığımız girişim ve çalışmalar üyelerimiz ve işdünyası tarafından yakından takip ediliyor. Bize gösterilen bu ilgi ve sevgi tamamen bununla ilgilidir. Allah (c.c.)’ın izniyle inşallah bu yıl içerisinde yapılacak Odamız seçimleri sonucunda daha da güçlenerek bu hizmetlerimizi katlayarak üyelerimizin ve ilimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Ben bu düşüncelerle henüz başında bulunduğumuz yeni yılın üyelerimiz için çok daha verimli olacağına inanıyor, en derin saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

KURUM VE KURULUŞLARIMIZIN ÖNCELİĞİ YEREL ESNAFLAR OLSUN…

Ziyaret esnasında Başkan Alan’a teşekkür eden, işletme sahipleri de Başkan Alan’ın girişim ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Sayın Başkanımızın iyi niyet ve samimiyetle çok yoğun bir şekilde bizim ve ilimiz için çalıştığını görmekteyiz. Sayın Başkanımızın bir çok platformda ilimizdeki kamu kurumları ile yerel yönetimler ile TOKİ inşaatları yapanların ürün ve hizmet alımlarında öncelikle yerel esnafı tercih etmesi çağrısını yürekten destekliyoruz. Ancak, Sayın Başkanımızın tüm bu girişim ve çağrılarına rağmen yerel esnaflardan alım yapılması zaten çok zor günler geçiren tüm esnafları daha da mağdur etmektedir. Biz bu konuda tüm ilgili kurumların daha hassas olmalarını diliyor, Sayın Başkanımıza da bizlere vermiş olduğu destek ve ilgisi nedeniyle teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 562 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.1.2018 10:45:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.