Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, sektörün içinde bulunduğu sorunların çözümünü talep ederek, tüm medya çalışanlarının gününü kutladı…

ANADOLU MEDYASI SUSMAMALI…

Başkan Alan mesajında, “10 Ocak, fedakârca, meslekleri için her türlü zorluğa göğüs geren basın çalışanlarının hak ve mesleki hürriyetlerini kazandıkları günü temsil etmektedir. Bundan 57 yıl önce başlatılan bu mücadelede galip gelen basın mensupları, bugünü adeta bir bayram olarak kutlamaktadır. Elbette illerin kalkınma ve gelişmesinde ve aynı zamanda çok seslilik ve demokratikleşmede medya büyük sorumluluklar yüklenmektedir. İlimiz yerel medyasında ve ulusal medya organlarının yerel temsilcileri olarak görev yapan tüm medya mensupları bu sorumluluk ve anlayışla hizmet vermektedirler. 15 Temmuz darbe girişiminde medyanın milli irade, demokrasi ve hukuk devletinin muhafazasında ne kadar önemli bir rolü olduğu bir kere daha görülmüş, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, ülkemiz yöneticileri medya aracılığı ile verdikleri mesajlarda tüm halkı doğru yönlendirmişlerdir.

Kamusal bir görev ifa eden medyanın bu anlamda güçlendirilmesi gerekmektedir. Ancak, yüksek uydu maliyeti ve telif ücretleri ile Basın İlan Kurumunun içinde bulunduğumuz Ocak ayı itibarı ile medya kuruluşlarına ilan ödemelerinde Maliyeden ve SGK’dan ‘borcu yoktur’ yazısını şart koşması tüm medya kuruluşları için sıkıntılar yaratmaktadır.

Her platformda asla susmaması gereken Anadolu medyasının güçlendirilmesi için destek çağrımızı 10 Ocak Kutlama mesajımız vesilesiyle bir kez daha yineliyor;

Bu vesileyle, ilimizde görev yapan tüm medya mensuplarının bu anlamlı gününü kutlar, hizmetlerinden ötürü kalbi şükran ve teşekkürlerimi sunarak, başarılarının devamını dilerim” değerlendirmesinde bulundu. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 377 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.1.2018 13:53:22
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.