Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ İKİNCİ OSB DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Elazığ’da kurulması planlanan 2. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında bir araya gelerek yapılan çalışmaları ve önümüzdeki süreci değerlendirdi…

         Yatırımcıların arsa sorunu olmayacak…

     Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığında yapılan toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, İl Genel Meclisi Başkanı M.Baki Ölçücü,  Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Turhan katıldı.

    Yapılan istişare toplantısı hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, hazırlıkların büyük bir hızla devam ettiğini ifade ederek, “Sayın Valimizin çok değerli girişim ve destekleriyle Elazığ 2. OSB için önemli bir mesafe kat ettik. İlimiz Körpe köyü mevkiinde 6 bin 666 dönüm büyüklüğünde bir arsanın tespiti, bu alanın tahsisi ve planlaması ardından, yine Sayın Valimizin çok değerli katkıları ile bu alan için ödenmesi gereken ot bedelinin kaldırılması ile bakanlığa resmi müracaatların yapılması süreci tamamlanmış ve bakanlık onayı alınmıştır.

     Elazığ Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında kurulan 2. OSB için her kurum 500 bin TL ortaklık payını 2. OSB hesabına yatırarak altyapı çalışmalarının başlatılması gereken bu dönem için bir kaynak oluşturulmuştur.

           2018 yılında hedefimiz bu çalışmaların tamamlanması ve yıl sonu itibarı ile parselasyonların yapılması sürecine geçilmesidir. Bilindiği gibi çok yoğun bir girişim ve çalışmalar sonrasında Elazığ’da OSB’lerde yapılacak yatırımların 6. Bölge desteklerinden yararlanmasının önünü açmış bulunuyoruz. Yine ilgili bakanlıklar tarafından Cazibe Merkezleri Programı ile Teşvik Yasası desteklerinin birleştirilerek program kapsamında olan 23 ilin tamamının teşviklerde 6. Bölge desteklerinden yararlanması çalışmaları yapıldığı ifade edilmektedir. Dolayısı ile ilimiz için sektör, yatırım tutarı ve yatırımın yeri konusunda bir kısıt olmaksızın yeni yatırımların 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi artık söz konusudur. Bu süreçte  yatırımcılar için en önemli husus olan uygun arsa konusunda altyapısı hazır ve desteklerden daha fazla istifade edilebilecek olan OSB Elazığ için çok önemli bir avantaj olacaktır.

            İlimizde yatırım ve istihdam anlamında yeni bir dönemi başlatacak olan 2. OSB için başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere kalbi teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyor, bu büyük projenin ilimize hayırlı olmasını Yüce Allah (C.C.) niyaz ediyorum” dedi.

            ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 432 defa okundu.
Ekleme Tarihi :19.12.2017 11:01:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.