Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Dünya Ticaret Merkezi Deneyimlerini Elazığ’a Taşıma Girişimi

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) Genel Müdürü A.Rüştü Argıt ile bir araya gelerek il ekonomi ve sanayisinin tanıtımı ve ilimiz işletmelerinin yeni pazarlarlar bulmaları ve işbirliği imkanlarını artırma girişimlerinde bulundu.

ALAN: DTM Ülke Ekonomisinin Önemli Bir Merkezidir…

Elazığlı işadamı İbrahim Can ile birlikte İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) Genel Müdürü A.Rüştü Argıt’ı makamında ziyaret eden Başkan Alan, Ülkemiz ve dünya ticaretinin kalbinin attığı çok önemli bir merkez olan İDTM’ deneyimlerini Elazığ’a kazandırmak istediklerini belirtti.

Başkan Alan ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede, “Bugün İstanbul Dünya Ticaret Merkezini ziyaret ederek Sayın Genel Müdürümüzle bir araya gelerek karşılıklı işbirliği ve deneyimlerin nasıl paylaşılabileceği hususunda bir değerlendirmede bulunduk. Ülkemiz ihracat ve ithalatında çok önemli firmaların çok büyük bir kısmının İDTM’de şubeleri ve temsilcilikleri mevcut. Bu işletmelerle ilimiz imalat sanayinde faaliyet gösteren üyelerimizin taşıması ve bir araya gelmesi noktasında müşterek organizasyonlar yapılmasını paylaştık. Sayın Genel Müdürümüz bizleri en güzel şekilde ağırlayarak böylesine bir işbirliği ve girişimden mutlu olacaklarını ifade etmişlerdir. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde ilimizde ve İstanbul’da müşterek etkinliklerle ve tanıtım organizasyonları ile bu işbirliğini gerçekleştireceğiz” dedi.

 

ARGIT: Ticaretin Gelişmesine Önemli Katkılar Sağlıyoruz…

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) Genel Müdürü A.Rüştü Argıt’ta Başkan Alan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Başkanım bugün sizleri burada ağırlamaktan ve gelecekte Elazığ iş dünyası ile yapılacak işbirliği imkanlarını değerlendirmekten gerçekten çok büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Uluslararası ticaretin geliştirilmesi, kalkınmakta olan ülkelerin uluslararası ticarete daha fazla entegre edilmesi, üyeler arasında iş birliği olanaklarının artırılması merkezimizin temel amaçlarından biridir. Dünya Ticaret Merkezleri; ticari bilgilendirme ve pazar araştırması hizmetlerinin verilmesi, ticari heyet programları organize edilmesi, bünyelerindeki fuar alanlarının işletilmesi, ofis, kongre ve toplantı salonlarının kiralanması ve yine bünyelerindeki otellerde konaklama hizmetlerinin sağlanması gibi alanlarda hizmet vermektedir. Küresel ticaretin gelişmesinde önemli katkıları olan Dünya Ticaret Merkezleri, girişimcilere sınırsız olanaklar sunarken ülkeleri de birbirine yakınlaştırıp dünya ticaretinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu noktada inşallah Elazığ TSO ile işbirliği içerisinde merkezimizin tüm hizmetlerini ve deneyimlerini Elazığ iş dünyası ile paylaşacağız. Ben bu düşüncelerle nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 372 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.12.2017 16:41:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.