Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KUDÜS İSLAM ALEMİNİN GÖZBEBEĞİDİR…

 ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönünde yaptığı açıklamayı “sorumsuzca ve endişe verici olarak” değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan, “ABD başkanı istiyor diye kadim kent Kudüs oldu bittiye getirilemez” dedi

 

İSLAM ALEMİ İÇİN DİRİLİŞ FIRSATI

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, ABD’nin Kudüs için almış olduğu kararın aslında İslam dünyası açısından bir diriliş fırsatı sunduğunu ifade etti. Başkan Alan değerlendirmesinde, “Biz her şerde bir hayır vardır inancına sahibiz. Bugün baktığımızda paramparça olmuş ve her köşesinde gözyaşı ve dramın yaşandığı tüm İslam coğrafyası için bu musibet bir diriliş fırsatı da sunmaktadır.

Bu bakımdan Sayın Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu çağrı ve kısa süre içerisinde İstanbul’da toplanacak olan İslam Dünyası Liderler toplantısı çok önemli ve tarihi bir adımdır. Türkiye’nin böyle bir süreçte İslam Dünyasına öncülük etmesi Ülkemizin büyüklüğü ve Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla ilgilidir.

 

Bu nedenle Müslümanlar için en kutsal yerlerden biri kabul edilen ve bünyesinde Mescid-i Aksa ve Kubbet'üs Sahra'nın bulunduğu Harem-üş-Şerifi barındıran kadim kent Kudüs böyle oldu bittiyle İsrail’e peşkeş çekilemez. Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan dört siyasi patimiz tarafından alınan kararı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın konuyla ilgili tüm girişimlerini Elazığ iş dünyası olarak destekliyor, tüm İslam coğrafyasını da konuya duyarlı olmaya ve Türkiye’nin yanında yer almaya davet ediyoruz” dedi.

Bu haber 389 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.12.2017 10:03:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.