Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi ve TOBB İstişare Toplantısı…

 

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Komitesi ve TOBB Organizasyonu ile İstanbul’da gerçekleştirilen  “Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması ve Standardizasyonu” konulu uluslararası konferansa katıldı.

 

Başkan Alan yaptığı değerlendirmede  “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Komitesinin organizasyonu ile bugün gerçekleştirilen uluslararası nitelikteki bu konferansın ülkemizin ticaret, sanayisinin gelişmesi ve ihracatının artırılması noktasında büyük önem taşımaktadır. Programda, Dünya Ticaret Örgütü’nün uluslararası ticaret ile ilgili öngörüleri, ülkemiz ile AB ülkeleri arasındaki gümrük birliği kapsamındaki işlemler, tüm süreçlerin elektronik ortama taşınması ve bu değişim ve kolaylaştırma süreci içesinde bizlerin temsil ettiği özel sektörün rolü değerlendirildi.

Ülkemizin kalkınması ve refah seviyemizin gelişmiş ülkelerde olduğu gibi yükselmesi, katma değeri yüksek ürünler üretmek ve bilgi tabanlı teknolojileri takip etmekten geçmektedir. İletişim teknolojilerinin de gelişmesiyle birlikte artık global dünyada sınırlardan söz etmek mümkün değil, dünyanın herhangi bir yerine ürün pazarlarken aynı şekilde bir başka yerinden de ürün ithalatını gerçekleştirmek mümkün hale geldi.  Bu pazarda söz sahibi olabilmemiz için hızlı ve dinamik hareket etmemiz ve talebe göre ürün ve hizmet sunumunu zamanında yapabilmemiz gerekmektedir. Odamızın stratejik amaçlarından birisi olan üyelerimizin ihracata yönlendirmesi konusu üzerinde en fazla yoğunlaştığımız faaliyetler arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda çalışmalarımızı ve politikalarımızı geliştirmekte ve günün koşullarına göre sürekli iyileştirme yaparak, Ülkemizin 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması için tüm gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi. 

Bu haber 340 defa okundu.
Ekleme Tarihi :5.12.2017 16:32:13
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.