Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ALAN: ÖĞRETMENLERİMİZE ŞUKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ TSO Başkanı İdris ALAN, fedakâr ve başarılı öğretmenlerin yetiştireceği gençlerin yarının Türkiye’sini yöneteceğine işaret ederken, “Öğretmenlerimiz geleceğimizin temellerini atan kişilerdir. Baş öğretmen ATATÜRK başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize  her zaman minnet ve şükran borçluyuz” dedi.

Alan mesajında şu görüşlere yer verdi:

 “Eğitim bir neslin, bir ülkenin devamı için en belirleyici kriterdir. Bir ülke eğer kendine dünyanın en büyük ekonomilerinden, en büyük güçlerinden birisi olmayı hedef seçmişse, uygarlık yarışında en ön sırayı istiyorsa, çocuklarına en kaliteli, en donanımlı eğitimi vermek zorundadır. Bunu sağlayacak ise öğretmenlerdir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, “Öğretmenler!... Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir” diyerek geleceğimizi öğretmenlerimize emanet etmiştir.

Dolayısıyla öğretmenlerimizin başarısı aslında, bizim geleceğimizdeki aydınlık demektir. ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ sözüyle  Hz. Ali (raduallahu and) eğitimin ve eğitimcinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de imkanlarımız ölçüsünde her eğitim öğretim yılı başında ihtiyaç sahibi yaklaşık 1000 öğrencimize kıyafet yardımında bulunuyor, ayrıca çok sayıda okulumuzun talebi üzerine çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlıyoruz. Bu yılda ilimize en uzak olan ilçemiz Arıcak’a bir program düzenleyerek bu ilçemizdeki tüm öğretmen ve öğrencilerimizi ziyaret etmeyi Yüce Allah (c.c.) bizlere nasip etti.

Bu duygu ve düşüncelerle, Elazığ iş dünyası adına çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 429 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.11.2017 10:27:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.