Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ANADOLU MEDYASI SUSMAMALADIR…

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris ALAN, yüksek uydu maliyetleri ve telif ücretlerinin Anadolu Medyasını zor durumda bıraktığına işaret ederek, “kamu hizmeti gören medya kuruluşlarımızın desteklenerek, gelişmesini beklerken kapanmayla yüz yüze kalmaları ülkemizin kalkınma ve gelişmesine çok büyük bir engel teşkil edecektir” dedi.

HÜKÜMETİMİZİN ÇÖZÜM ÜRETMESİNİ BEKLİYORUZ…

Başkan Alan konuya ilişkin açıklamasında, “Anadolu yayıncılar Derneğinin yüksek Uydu maliyetleri ve telif ücretleriyle ilgili olarak Ankara’da düzenlemiş olduğu toplantıda uydu üzerinden yayın yapan Anadolu’daki medya kuruluşlarımızın içinde bulundukları zor duruma dikkat çekilmiştir.

İlgili toplantıda sektörün üst düzey temsilcileri tarafından yakın tarihte üç önemli kanalın Türksata olan borcu nedeniyle kapandığı ayrıca 20 ile 30 arasındaki kanalında kapanmayla karşı karşıya kaldığı ifade edilmiştir.

Uydudan yayın yapan bu medya kuruluşları Anadolu kentlerinin gören gözü, sesi ve en önemli çözüm merciidir. Dolayısı ile kamu hizmeti veren bu kuruluşların KOBİ statüsünde KOSGEB ve benzeri kurumlar üzerinden desteklenmesi ve teşvik edilmesi gerekirken, yüksek uydu maliyeti ve telif ücretleri gibi yüklerle kapanması Anadolu illerinin kalkınma ve gelişme süreçlerini de olumsuz yönde etkileyecektir. 

15 Temmuz hain darbe girişiminde medyanın rolü ve kitleleri nasıl etkilediğine yakın tarihimizde şahit olduk. Medyanın o dönem üstlenmiş olduğu kritik rol, bugün asla unutulmayacak bir destandır.

Dolayısı ile, Ülkemizin birlik ve bütünlüğü açısından da büyük bir öneme sahip olan medya kuruluşlarımızın içinde bulundukları sorunların çözümüne, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımızın ve konuya ilişkin bakanlıklarımızın hassasiyet göstereceklerine ve kısa sürede çözüm üreteceklerine olan inancım tamdır.

Bu düşüncelerle, medya kuruşlarımızın içinde bulundukları sıkıntılı sürecin bir an evvel sona ermesini temenni ediyor, tüm medya kuruluşlarımızın yönetici ve çalışanlarına sağlık ve huzur diliyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 264 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.11.2017 15:11:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.