Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 HAZAR ŞİİR AKŞAMLARI 24. YILINDA 

Bu yıl 25-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Elazığ’da 24’üncüsü yapılacak olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları “Vatan” konusuyla 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı; vatan, millet, bayrak, demokrasi ve ezan temalarıyla gerçekleştirilecek…

ELAZIĞ ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞINACAK…

Ülkemizde aralıksız en uzun soluklu olarak yapılan uluslararası kültür ve sanat faaliyetlerinin başında gelen Hazar Şiir Akşamları’nın bu yıl 24’üncüsü 25-26 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak. Organizasyon hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ ile kısa adı ELESKAV olan Eğitim Sanat Kültür Araştırma Tanıtma Ve Hizmet Vakfı  Müdürü Seyfettin Bahçeci Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek program hakkında bilgiler vererek istişarelerde bulundular.

Vatan temalı programa bu yıl ülkemizden 10 ülke dışından 5 şairin davet edildiğini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, çok sayıda etkinlikle bu yılki sanat etkinliğinin önemi üzerinde durdu.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da, Elazığ’ın bir kültür ve sanat şehri olarak Ülkemizde kabul gördüğünü ifade ederek “15 Temmuz hain darbe girişimini canlı tutmak ve vatanın kutsallığını bir kez daha tüm dünyaya haykırmak için gönül coğrafyamızdan 5 ülkenin temsil edileceği bu etkinlik Elazığ’ın tanıtımı ve 15 Temmuz’un önemini bir kez daha gözler önüne serecektir. Bugün gönül coğrafyamızdaki Kerkük, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri vatan ve bağımsızlık uğruna büyük bedeller ödemiş ve ödemeye devam etmektedirler. Ülkemizde de son olarak 15 Temmuz’da benzer bir girişimde bulunulmuş, vatanımıza, demokrasimize, bağımsızlığımıza ve geleceğimize kast edilmeye çalışılmıştır. Türk milleti içerde ve dışarıda tüm bu oyunları Yüce Allah(c.c.)’ın izniyle bozmuştur. Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının bu yılki temasının Vatan olması çok isabetli ve anlamlı olmuştur. Odamızın da her yıl içerisinde yer alarak desteklemiş olduğu Hazar Şiir Akşamları bu yıl 25-26 Kasım 2017 tarihlerinde Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup, tüm etkinliklere iş dünyamızın ve halkımızın katılımını bekliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 523 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.11.2017 15:56:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.