Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KURSİYERLERE GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARI VERİLDİ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Cumhuriyet Savcılığı Korumu Kurulu işbirliğinde Denetimli Serbestlik hizmetleri kapsamında KOSGEB destekli açılan ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nu başarı ile tamamlayan 23 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Hedef İşsizliği Azaltmak…

Üç ayda bir yapılan Koruma Kurulu Ekim ayı toplantısı Elazığ Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantı öncesi Elazığ TSO ile Koruma Kurulu işbirliğinde dezavantajlı gruplara yönelik olarak açılan ve kursu başarı ile bitiren 23 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Sertifika törenine Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem,  Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğlu, Koruma Kurulu Üyeleri, kursiyerler ve kurum temsilcileri katıldı.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, hedeflerinin işsizliği azaltmak ve işbulmada zorlanan dezavantajlı grupların kendi işlerini kurmalarına öncülük etmek olduğunu ifade etti. Başkan Alan değerlendirmesinde, “ Denetimli Serbestlik Hizmetleri kapsamında ilimizde hizmet veren Koruma Kurulumuz tarafından alınan karar ile Odamız tarafından KOSGEB destekli olarak verilen Girişimcilik Kursumuzu bay ve bayanlardan oluşan 23 kardeşimiz başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanmışlardır. Yeni bir iş kuracak olan girişimciler için KOSGEB çok önemli destekler vermekte ve kuruluş aşamasında maddi ve manevi olarak girişimcinin yanında yer almaktadır. İşte bu önemli destekten yararlanarak kendi işini kurmak isteyen genç kardeşlerimize bu fırsat sağlanmıştır. İlimizin en önemli sorunlarından biri olan işsizlik konusunda Odamız tarafından yıl içerisinde en az 5 dönem halinde Girişimcilik kursları düzenlenmekte ve bu önemli sorunun çözümüne katkı sağlanmaya gayret edilmektedir. Bu kurslarımız içerisinde en anlamlı ve sosyal boyutu olan dönem, şüphesiz bu kursumuz olmuştur. Gerek kendi işini kurmada, gerekse iş bulmada en fazla sorun yaşayan kardeşlerimizin kendilerine yeni bir yaşam kurmaları anlamında bu kursun çok değerli  olduğunu düşünüyorum.

Bu anlamda, bugün sertifika almaya hak kazanmış kursiyer kardeşlerimi kutluyor, kuracakları işlerde ve bundan sonraki yaşamlarında huzur ve bol kazançlar temenni ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum.

Dezavantajlı Grupların Topluma Kazandırılmasını Önemsiyoruz…

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz da hedeflerinin eski hükümlü ve mahkumların bu tür programlarla topluma kazandırılması olduğunu belirterek, “Öncelikle Sayın İdris Alan Başkanımıza iş bulmada ve kendi işini kurmada zorlanan bu kardeşlerimizin yeniden hayata tutunmaları anlamında bu önemli fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum. Bu kurs ile birlikte KOSGEB’den 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanına bu kardeşlerimiz kavuşmuştur. Devlet olarak bizlerin asli görevi her vatandaşımıza sahip çıkarak toplum içerisinde saygın bireyler olarak yaşamalarıdır. İnşallah bu kurs ile birlikte çok sayıda kursiyerimiz kendi işinin sahibi olacaklardır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından başarılı kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 448 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.10.2017 15:57:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.