Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞBAKANIN ELAZIĞ PROGRAMI

BEKLENTİLERİ KARŞILAMAMIŞTIR

 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 21 Ekim 2017 tarihinde Elazığ’ı ziyaret ederek bir dizi program ve etkinliklere iştirak eden Başbakan Binali Yıldırım’ın STK temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, STK ve iş dünyasına söz verilmemesini eleştirerek, “İlimiz için büyük önem arz eden Sayın Başbakanımızın ziyareti STK’lar ve iş dünyasının beklentilerini karşılamamıştır” dedi.

 

 

STK’lar Adına Beklentiler Dile Getirilmeliydi…

Başkan Alan açıklamasında, “Sayın Başbakanımızın 21 Ekim 2017 tarihindeki Elazığ ziyareti iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve kısaca ilimiz adına heyecanla karşılanmış ve hafta içerisinde tüm STK’larımız hummalı bir çalışma yaparak temsil ettikleri kitlenin ve ilimizin beklentilerini Sayın Başbakanımıza iletmenin çalışmasını yapmışlardır. Bu konuda Ak Parti il teşkilatımızın öncülüğünde hafta içerisinde STK temsilcileriyle üç kez bir araya gelinmiş sorunlar konusunda istişarelerde bulunulmuştur.

Sayın Başbakanımız Fırat Üniversitesi’nde düzenlenen program sonrası Ak Parti kongresine iştirak etmiş ve aralarında STK temsilcileri ve iş dünyasının bir araya geldiği ve yaklaşık 800 kişinin iştirak ettiği toplantıya teşrif etmişlerdir.

İş dünyamız ve STK temsilcilerimiz yaklaşık bir haftadan beri bekledikleri ana kavuşmanın heyecanı içerisinde Sayın Başbakanımıza sözlü olarak hazırlamış oldukları beklentilerini dile getirmek için söz verilmesini beklerken program Sayın Valimizin teşekkür konuşması ve Sayın Başbakanımızın genel ülke değerlendirmesi ve Elazığ’a yapılan çalışmaları özetlemesiyle sona ermiş ve STK temsilcilerimiz bu kez ellerindeki dosyayı Sayın Başbakanımıza vermenin telaşına düşmüşlerdir.

Organizasyonu yapan Ak Parti il teşkilatımızın STK’lar adına belirlenecek bir sözcüye en azından tespit edilen beklentileri dile getirme fırsatı vermesi bugün bu konular yerine daha farklı değerlendirmeler yapmamıza vesile olacaktı. Maalesef büyük umut ve heyecanla beklenen program iş dünyası ve STK’lar adına hüsranla sonuçlanmıştır. İş dünyasının temsilcisi olarak üyelerimiz bizden ısrarla Cazibe Merkezleri Programının akıbetini Sayın Başbakanımızın ‘Elazığ Teşviklerde 6. Bölgede yer almıştır’ ifadesinin açılımını merak ederek, sorular yöneltmektedirler.

Sayın Başbakanımızla yemek esnasında kısa sohbetimizde Cazibe Merkezleri Programına müracaat eden firmaların akıbetini sorma fırsatı buldum. Kendilerinin ifadesiyle 10-15 gün içerisinde bir açıklama yapılacağı yönünde olmuştur. Teşviklerde 6. Bölge konusuna gelince, Resmi Gazete’de ve uygulamada Elazığ OSB’de yeni yapılacak yatırımlar ancak 6. Bölge desteklerinden istifade etmektedir.

Odamız ve şahsımın yoğun gayretleriyle Elazığ’ın elde ettiği bu kazanımın yeterli olmadığını ve öncelikle OSB’lerdeki mevcut yatırımcıların da destek kapsamına alınması ve sektör ayrımı yapılmaksızın ilimizin tüm bölgelerinin 6. Bölge kapsamında değerlendirilmesi hususundaki mücadelemiz devam etmektedir.

Tüm bunlarla birlikte Sayın Valimizin girişim ve gayretleriyle başta Dubaili işadamlarının yatırım kararı ve ilimizde çok yoğun bir istihdam sağlayacak olan dünya markası bir firmanın Elazığ’a getirilmesi noktasında yaşanan olumlu gelişmeler İlimizin geleceği adına son derece sevindirici gelişmeler olmuştur. Yine İlimiz için çok büyük bir değer ifade eden Elazığ 2. OSB olur yazısı bakanlıktan alınmış, Palu, Kovancılar ve Karakoçan ilçelerimiz için ortak OSB ve Baskil yöremiz için Gıda İhtisas OSB konusunda girişimlerimiz devam etmektedir. Ben bu vesile ile Sayın Valimize bu çok önemli hizmet ve girişleri için teşekkür ediyor, iş dünyamıza ve Elazığ kamuoyuna en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

 

Bu haber 428 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.10.2017 15:22:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.