Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Bankalarla Olan Sorunlar Hala Çözülmemiştir…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, yaptığı açılmamada iş dünyasının bankalarla olan sorunlarının devam ettiğini belirterek, “Sayın Başbakanımızın bugün esnaf ve sanatkarlara verilen kredi limitlerinin yükseltilmesiyle ilgili kararı son derece olumlu olmasına karşın, iş dünyası ile bankacılık sektörü arasındaki sorunlar devam etmektedir” dedi.

 

Sayın Başbakanımızı Destekliyoruz…

Başkan Alan değerlendirmesinde, “Bugün Sayın Başbakanımız çok önemli iki konu hakkında değerlendirmede bulunmuştur. Bunlardan biri 150 bin TL olan esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredi limitlerinin 200 bin TL’ye çıkarılması diğer ise banka faiz oranlarının yüksek oluşu hakkındaki değerlendirmeleridir.

Ülkemizdeki büyüme rakamları ve yatırım ortamı ile ilgili tüm gelişmeler ortada iken bankacılık sektörü büyüme oranı bakımından tüm sektörleri katlayarak geride bırakmıştır. Neredeyse tüm riskleri müşterilerine yıkan bankacılık sektörü hükümetin tüm çağrı ve uyarılarına rağmen bugüne kadar maalesef kredi faiz oranlarını istenilen seviyeye çekmemekte büyük bir direnç göstermektedir.

Üyelerimizden bize gelen uyarı ve şikayetlere baktığımızda sicil affına rağmen bankalar hiçbir müşterinin geçmiş sicillerini silmeden aynen muhafaza ederek buna göre işlem yapmaya devam etmektedirler. 8-10 yıl öncesine ait protestolu senet yada çek yazılması yada kredisini geciktiren esnaflarımız talepleri sicil bahane gösterilerek değerlendirilmemektedir.

Bu nedenle hükümetimiz tarafından iş dünyasına sağlanan bu çok önemli desteklerin yerini bulması ve esnaflarımızın ülke ekonomisine değer katabilmeleri için bankacılık sektörünün yeniden bir revize edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Aksi takdirde, iş dünyası ve bankacılık sektörü arasındaki bu sorunlar devam edecek ve neticede ülke ekonomisi kaybetmeye devam edecektir” dedi.

 

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 466 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.10.2017 13:50:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.