Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

8.Uluslararası İleri Teknolojiler Sempozyumu

 

Bu yıl ilimizde Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde ve Odamızın da desteklediği 8.Uluslararası İleri Teknolojiler Sempozyumu 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.  Konuyla ilgili olarak Organizasyon Komitesi Başkanı Prof.Dr.Niyazi Özdemir, Prof.Dr.Hikmet Esen ve Yrd.Doç.Dr.Aytuğ Boyacı, Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Akan'ın da hazır bulunduğu toplantıda Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan'ı makamında ziyaret ettiler. 

Sn.Özdemir Sempozyumla ilgili olarak bilgi paylaşımında bulunarak "Üniversitemiz ev sahipliğinde bu yıl 19-21 Ekim tarihleri arasında "8.Uluslararası İleri Teknolojiler Sempozyumu" düzenlenecektir. Sempozyum, disiplinlerarası ileri teknoloji araştırmacıları, geliştiricileri ve kullanıcılarını bir araya getirme ve bütün teknoloji alanlarında teorik ve pratik konuların tartışılmasını sağlamak üzere düzenlenmiştir. Dünyanın dört bir yanından 16 ayrı disiplindeki uzmanları, mühendisleri, araştırmacıları ve kuruluşları biraraya getirerek araştırma sonuçlarını, paylaşmak ve farklı görüşleri, farklı bakış açılarını paylaşmaktır. " dedi.

Başkan Alan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Sizler gibi kıymetki  bilim insanlarının ilimiz ve ülkemiz açısından son derece önemli bu tarz büyük organizasyonların içinde olmanız bizleri memnun etmektedir. Yapılan bilimsel çalışmaların yanı sıra  ilimize gelecek olan 600'ün üzerinde misafirin ilimiz turizmine ve ticaretine de katkısı küçümsenemez. İl olarak bu tarz büyük organizasyonları kaldırabilecek altyapıya sahip bulunmaktayız. Bu yıl içerisinde desteklediğimiz bu üçüncü sempozyumun öneminin farkındayız. Sanayi 4.0 olarak adlandırılan sanayi dönüşümünde ipi  göğüslemek önem arz etmektedir. Üyelerimizin bu dönüşüme hızlı ayak uydurabilmesi rekabet gücünü artıracak en önemi unsurdur. İlimizde faaliyet gösteren işletmelerimizin sanacilerimizin güncel gelişmelerden ve gelecekte bizleri neler beklediğinden haberdar olması açısından bu çalışmalar gereklidir. Oda olarak bu organizasyonun içerisinde olmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim." dedi.

Bu haber 756 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.10.2017 17:46:47
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.