Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ İnşaat, Mobilya Dekorasyon ve Teknolojileri Fuarı Açıldı 

İl Protokolünün de iştirakiyle Elazığ İnşaat, Mobilya Dekorasyon ve Teknolojileri Fuarı yoğun bir katılımla açıldı. Oda Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan,  açılış konuşmasında Fuarların illerin gelişimi için ne nedenli önemli olduğunu ifade ederek bu organizasyonların gelişerek devam etmesi gerektiği vurguladı ve açılış sonrasında tüm standları ziyaret ederek firmaları tebrik etti...

Start Fuarcılık tarafından organize edilen ve Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO, Elazığ Ticaret Borsası, KOSGEB, Elazığ OSB tarafından desteklenen Elazığ İnşaat, Mobilya Dekorasyon ve Teknolojileri Fuarının açılışına; İl Protokolü, STK Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri,  iş dünyası temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Alan konuşmasında, "Uzun bir süreden beridir ilimizde eksikliği hissedilen Fuar konusunda; geçtiğimiz günlerde firma ve ziyaretçiler bağlamında yoğun katılımla yine bu alanda gerçekleştirilen Elazığ Gıda-Tarım ve Hayvancılık Fuarı başarıyla tamamlandı. Organizasyonu sorunsuz bir şekilde yürüten Fuar firmamızı ve katılımcı firmalarımızı tebrik ediyor; önümüzdeki yıl yapılacak olan fuar için organizasyon firmamızın Odamıza başvurusunu memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum.

Ticari ve ekonomik boyutu her geçen gün artan fuarlar; firmaların hedef pazardaki yeni ürünleri tanıma, teknolojik yenilikleri yakından takip edebilme, işletmelere rakiplerini ve ürünlerini tanıma ve analiz etme imkanı sağlar. Küreselleşme ile birlikte uluslararası ticaretin çok hızlı ve dinamik bir şekilde geliştiği, şekillendiği günümüzde bu organizasyonların önemi ve anlamı kesinlikle yadsınamaz.

Bu nedenle ilimizin ivedi şekilde kalıcı fuar alanı sorununu çözerek bu fuarları sektörel anlamda sürekli hale getirmek ve yıl içerisinde birden fazla fuarla ilimiz ekonomisi ve sanayisini canlandırmamız gerektiğine inanmaktayım. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Elazığ İnşaat, Mobilya Dekorasyon ve Teknolojileri Fuarı’nın fuara katılan işletmeler, sektör temsilcileri ve ilimiz ekonomi ve sanayisine katkı sağlaması temennisiyle; bu organizasyona büyük önem ve destek veren Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

Organizasyonu gerçekleştiren Start Fuarcılık Firmamıza ve emeği geçen ilgili tüm kurumlarımız ile katılımcı firmalarımıza teşekkür ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum" dedi.

Açılış töreninden sonra firma standalarının ziyareti gerçekleştirildi.

Başkan Alan "Sizlerin de şahit olduğu üzere ilimizde mobilya ve inşaat sektöründe ciddi firmalarımızın ulusal anlamda rekabet edebilecek kalitede üretim yaptığı görülmektedirler. Katılımcıların kurmuş oldukları standlardan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Firmalarımızın fuarlar konusunda farkındalığı olduğu ve daha büyük organizasyonlara hazır oldukları çok nettir. İnşaat sektörünün de birçok sektörü sürükleyici bir sektör olduğu düşünülürse bu sektörel fuarın önemi daha da artmaktadır. Ben katılan tüm firmalarımızı tebrik ediyor bu fuarın ilimiz ekonomisine ve sanayisine ciddi katkı sağlayacağını belirtmek istiyorum. Önümüdeki yıllarda da bu organizasyonların daha kapsamlı ve uluslararası nitelikte yapılmasını temenni ediyorum." dedi.

Fuar ziyaretindeki görsellere Odamız Facebook hesabından ulaşabilirsiniz...

 

Bu haber 699 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.10.2017 18:56:20
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.