Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

 

 

ELAZIĞ İKİ ÖNEMLİ FUARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

 

Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO, Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, KOSGEB, Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ OSB ve ilimizdeki STK ve kurumlar tarafından desteklenen ve Start Fuarcılık tarafından organize edilecek olan, Elazığ Gıda-Tarım ve Hayvancılık Fuarı 28 Eylül – 01 Ekim, Elazığ İnşaat-Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ise 12-15 Ekim 2017 tarihileri arasında düzenlenecek.

ELAZIĞ FUARLARI TOBB KATALOGUNA DAHİL OLDU…

Elazığ’da düzenlenecek olan iki önemli fuarın TOBB 2017 Türkiye Fuarlar Takviminde yer alması için Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan girişimlerde bulunarak Elazığ’da düzenlenecek olan fuarların katalogda yer alasını sağladı. Başkan Alan yaptığı değerlendirmede, “Elazığ’da uzun bir aradan sonra yeniden bir fuar heyecanı yaşanması ve şehrin ekonomi ve sosyal hayatına renk katması doğrultusunda  1993 yılından beri ülkemizin bir çok ilinde önemli fuarlara imza atan Start Fuarcılık Firmasının teklifini olumlu karşıladık. Elazığ fuarının önce tek fuar halinde yapılması ön görülmüş olmasına rağmen Fuarcılık firmasının sahada yaptığı çalışmalar sonrası yoğun ilgi nedeniyle iki ayrı fuar olarak değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır. Girişimlerimiz neticesinde Elazığ’da düzenlenecek olan iki fuar’da TOBB 2017 Yurtiçi Fuarlar Takviminde yer almıştır. Fuarlar takviminde yer alan fuarlara il dışında katılımın sağlanması ile birlikte KOSGEB desteklerinden de istifade etmesine de imkan sağlanmıştır. Elazığ Belediyesi arkasındaki boş alanda açılacak olan fuarlarda yer alacak olan firmaların fuar katılım bedelinin yüzde 60’ı KOSGEB tarafından karşılanacaktır. Elazığ’da uzun bir aradan sonra yapılacak olan fuarların iş dünyasında heyecanla karşılandığını görmekten büyük bir mutluluk duymaktayım. İnşallah Elazığ fuarları kesintisiz bir halde her yıl geleneksel hale getirerek devam edecektir. Ben bu düşüncelerle, TOBB, Elazığ Belediyesi, İl Tarım Müdürlüğümüz. KOSGEB ve ilgili tüm destekleyici kuruluşlara teşekkür ediyor, fuarların ilimiz ekonomi ve sanayisine hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

FUAR İÇİN 10 BİN M2 KAPALI ALAN…

Elazığ Fuarlarının 10 bin metrekare kapalı ve 5 bin metre açık olmak üzere toplam 15 bin metrekarede gerçekleşeceği bilgisini veren Start Fuarcılık Elazığ Proje Sorumlusu Habibe Dönger, Başkan Alan’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Dönger, Fuarlara katılım için iş dünyasının acele etmesini önererek, “Sayın Başkanımızla görüşmelerimizin ardından yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde iş dünyasının çok ciddi bir ilgisini gördük. Fuar kapsamında yerimiz çok hızlı bir şekilde tükeniyor. Fuarda yer almak isteyen firmalarımızın bu anlamda acele etmelerini bekliyoruz. Elazığ Fuarları, Sayın Başkan Alan’ın girişimleriyle TOBB Yurtiçi Fuarlar Takvimine girmiş ve bu nedenle katılımcı firmaların yüzde 60 oranında KOSGEB desteklerinden istifade etmesinin önü açılmıştır. Bu gelişme firmaların maliyetlerini düşürmeleri adına çok önemli bir husus olmuştur. Elazığ fuarlarına bölge illerinden ve bölge dışındaki illerden gerek katılımcı gerekse ziyaretçi heyetleri getirme noktasında da yoğun girişimlerimiz devam ediyor. Fuarı destekleyen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 631 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.9.2017 10:26:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.