Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ALAN, ARAKAN’DA YAPILAN KATLİAMLARI KINADI

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Arakan'da Müslümanlara yapılan vahşeti ve zulmü kınayarak, İslam aleminin ve dünyanın yapılan katliama sessiz kalmaması çağrısında bulundu…

 

İSLAM DÜNYASI VE MEDENİ DÜNYA SESSİZ…

Dünya'nın, Arakan'da yapılan soykırıma sessiz kaldığını belirten Başkan Alan, "Şu an Arakan'da dünyada eşi görülmemiş işkence yöntemleri ile Müslümanlar katledilmekte ve acımasızca soykırım yapılmaktadır. Burada yaşayanların tek suçu Müslüman olmalarıdır. Arakan'da açıkça görüldüğü üzere bir devlet terörü vardır. Devlet ve milis kuvvetler işbirliği içerisinde masum kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden sivil insanları acımasızca katletmektedirler. Tüm bu yaşananlar medeni dünyanın ve tüm İslam aleminin gözleri önünde cereyan etmektedir. Bırakın bu vahşeti durdurmayı en azından yazılı kınama dahi yapamayan, İslam dünyasının liderlerine yazıklar olsun.

Kurban Bayramı arifesinde işlenen bu insanlık suçuna kayıtsız kalan tüm medeni dünya liderlerine de yazıklar olsun. Tarih boyunca tüm mazlum milletlere kucak açan, ekmeğini aşını bölüşen bu yüce milletin duası Arakan da ve tüm dünyadaki mazlum Müslümanlarladır.

Vicdanları sızlatan, üzüntü ve endişe verici bu gelişmelerin bir an önce durdurulması için öncelikle tüm İslam Ülkelerinin ve sözde medeni dünyanın bir an evvel gerekli girişimleri başlatması temennisiyle, Yüce Allah (c.c.)’ın bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine tüm mazlum Müslümanların gözyaşını dindirmesini diler, en derin saygılarımı sunarım” dedi. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 652 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.8.2017 21:18:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.