Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ALAN MALAZGİRT 1071 ANMA PROGRAMINA KATILDI

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle düzenlenen Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı'na katıldı.​

 

KUTLAMALARA YOĞUN İLGİ…

1071 Malazgirt Anıtı’nın bulunduğu alanda düzenlenen programa Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Bakanlar, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Bölge illerinin vali ve belediye başkanları, Oda ve Borsa Başkanları ile çok sayıda STK temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

Sultan Alparslan'ın 946 yıl önce bir cuma günü Malazgirt’te kazandığı zaferle Anadolu'yu ebedi yurt yapacak adımı attığını belirten Erdoğan, "Bir elinde al bayrağı, diğer elinde yeşil sancağıyla Anadolu'ya Malazgirt’ten girip Avrupa'nın ortalarına kadar şanla şerefle zaferle yürüyen ecdadımızla iftihar ediyoruz" dedi.

İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende Okçular Vakfı tarafından hazırlanan tanıtım filmi izlendi. Sanatçı Arslanbek Sultanbekov aralarında Dombıra'nın da bulunduğu eserlerini seslendirdi. 

 

VALİ ZORLUOĞLU’NUN ELAZIĞ’A SELAMI VAR…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 1071 Anma Programının ardından Van’a giderek, Elazığ’da uzun bir süre görev yapan Van Valisi Murat Zorluoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Alan’ı konutunda ağırlayan ve büyük ilgi gösteren Zorluoğlu Elazığ’ı ve Elazığlıları özlediğini ifade ederek Başkan Alan aracılığı ile selamlarını gönderdi. Başkan Alan hem Malazgirt 1071 programı hem de Vali Zorluoğlu ziyaretlerini değerlendirerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız, devlet erkanımız ile TOBB Başkanımız ve ile çevre illerin Vali ve Belediye Başkanları ile STK temsilcileri Malazgirt’te anma programında bir araya geldi. Tarihimiz ve millet olma şuurumuzda ve hepsinden önemlisi bugün üzerinde yaşadığımız bu toprakları bize yurt edinmemize vesile olan Malazgirt Zaferi için çok önemli bir gün yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bu etkinlik her yıl büyüyerek gelişecektir. Malazgirt ruhunu 7’den 70’e iyi kavramamız lazım. Bu toprakların vatan olmasının ruhu çünkü orada bulunmaktadır” dedi

Vali Zorluoğlu ile hasret giderdiklerini de ifade eden Başkan Alan, “Sayın Valimizi çok özlemişiz. Kendileri sağ olsunlar yoğun programına rağmen bizi konutunda ağırladı. Sayın Valimizin Van’da hem Vali hem de Belediye Başkanı olarak iş yükünün çok ağır olduğun gördük. Kendilerine bir kez daha kolaylıklar diledik. Sayın Valimiz’in tüm Elazığlılara selamları var. Halkımızın Kurban Bayramını kutluyor. Elazığ’ı ve Elazığlıları özediğini ifade etmişlerdir. Biz de Elazığlılar adına Sayın Valimizin Bayramını kutlayarak hemşerilerimizin selam ve muhabbetlerini sunduk  ” dedi. 

 

Bu haber 648 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.8.2017 10:56:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.