Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ALAN’DAN JANDARMA EĞİTİM BİRLİĞİ KURULMASI TALEBİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, yerel bir gazeteye verdiği röpörtajda İlimizde Jandarma Eğitim Birliği kurulması için Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ın girişimlerde bulunması çağrısı yaparak, hedefin il ekonomisinin canlanması olduğunu söyledi…

EKONOMİMİZİ CANLANDIRMALIYIZ…

Elazığ TSO Başkanı Alan, başta Fırat Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler olmak üzere, Polis Okulunun ve 8. Kolordunun il ekonomisine çok ciddi destek sağladığını belirterek, “İlimiz ekonomisinin canlanması noktasında sadece ilimizde yaşayan vatandaşlarla ticaretin canlandırılması mümkün değildir. İlimizde Esnaf Odaları ile birlikte TÜİK kayıtlarına göre 23 binin üzerinde ticari işletme bulunmaktadır. Nüfusa oranladığınız zaman bu işletmelerin bugün çok iyi durumda olduğunu söylemek mümkün değildir. İç ticaretin canlanması noktasında yapılması gerekenlerin başında insan sirkülasyonunu artırmak gelmektedir. Bunun da temel çözümü yeni üniversiteler, turizm, sağlık ve askeri birliklerin kurulmasıdır.

İlimizde milletvekilliği görevinin ardından Milli Savunma Bakanlığı gibi çok önemli bir makama gelerek bizleri ve tüm Elazığ halkını sevindiren Sayın Şuay Alpay’dan bu dönemde bu konuyla ilgili girişim beklentimiz var. Jandarma Genel Komutanlığının silah altındaki erler yerine yeni dönem içerisinde profesyonelliğe geçmesi noktasında yoğun bir çalışma olduğu bilgisini alıyoruz. Bu noktada Sayın Bakan Yardımcımızın Elazığ’da Jandarma Eğitim Birliği kurulması için yapacağı girişim ilimiz için çok değerli hizmet olacaktır. Kamuoyunda 8. Kolordu Komutanlığı’nın Muş İlimize kaydırılacağı noktasındaki söylentilere ise çok değer vermemekle birlikte Sayın Bakan Yardımcımızın bu hususta kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklaması bu söylentilerin de önünü kesecektir” dedi.

 

 

BAYRAM ALIŞVERİŞLERİNİZİ YEREL ESNAFIMIZDAN YAPILMASINI İSTİYORUZ…

Başkan Alan yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların alışverişlerini yerel esnaftan yapmasını da talep ederek, “Kurban Bayramına sayılı günler kala tüm vatandaşlarımız bütçeleri doğrultusunda bayram alışverişi telaşına girmişlerdir. Bu noktada özellikle tüm halkımızın bayram alışverişlerini internet yada ilimizdeki zincir marketler yerine yerel esnafımızdan yapmalarını özellikle rica ediyorum. Yerel esnafımızın kazanması şehrin kazanmasıdır. Yerel esnafımızın ayakta kalması hem istihdam hem de sosyal huzur açısından önem taşımaktadır. Her geçen gün biraz daha zorlanan ve ayakta kalma mücadelesi içinde olan yerel esnafımıza sadece bayram arifesinde değil her zaman sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum. Bu düşüncelerle vatandaşlarımızın bu çağrımıza kulak verecekleri inancı ile, şimdiden Kurban Bayramlarını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 469 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.8.2017 14:24:38
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.