Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN’DAN ANLAMLI DESTEK… 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Sitesinde yaşayan ve KADEM tarafından düzenlenen KOSGEB Destekli Girişimcilik kursuna katılarak belgelerini alan 7 bayan kursiyere ikişer altın hediye etti. Alan yaptığı değerlendirmede “Bize emanet olan bu çocuklara tüm toplumun sahip çıkması dinimizin emri ve vicdani sorumluluğumuzdur” dedi.

BU ÇOCUKLAR BİZLERE EMANETTİR…

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç ile kuruma bağlı Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Şahabettin Can ile girişimcilik kurusuna katılarak belge almaya hak kazanan bayan kursiyerler Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Başkan Alan, son derece duygusal anlar yaşadığını ifade ederek, “Bir saniye sonra yada yarın kimin başına nelerin geleceğini Yüce Allah (c.c.)’tan başka kimse bilemez. Dolayısı ile bu kurumlarda kalan ve geleceğe hazırlanan bu kız çocuklarımız bizlere emanettir. KADEM tarafından düzenlenen KOSGEB Girişimcilik Kurusuna katılarak belge almaya kazanan bu kardeşlerimize Sayın Valimizin de yakın ilgisine şahidiz. Bizler de geleceğe ve iş hayatına atılmaya hazırlanan bu evlatlarımıza ikişer altın vererek moral sağlamak istedik. Tüm kurumlarımızın ve iş dünyasının da bu konuda duyarlı olmalarını özellikle istirham ediyorum. ‘Merhamet etmeyen, merhamet bulamaz’ hadisi şerifinden hareketle bir an olsun kendimizi yada evlatlarımızı bu çocukların yerine koyalım. Yukarıdakilerin de aşağıdakiler kadar emniyette olmadığını bilelim. Bu çocuklar hepimizin evladıdır. Bizlere emanettirler. Elimizden gelen imkanlar doğrultusunda sahip çıkmak hem dinimizin emri hem de vicdani sorumluluğumuzdur” dedi.

BAŞKAN ALAN’A KENÇ’TEN TEŞEKKÜR…

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç de Başkan Alan’a teşekkür ederek, “Sayın Başkanım bugün kurumumuz bünyesinde geleceğe hazırladığımız bu evlatlarımıza çok güzel bir jest yaptınız. Moral oldunuz. Temennileriniz ve diğer kurumlar ile iş dünyasına yapmış olduğunuz anlamlı çağrı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Elbette sosyal devlet olarak bize emanet olan bu çocukları kendi öz evlatlarımız gibi gözümüzden sakınarak yetiştirmeye gayret ediyoruz. Ancak, sizlerin ve sizin gibi duyarlı kurum ve kuruluşlar ile STK’larımızın ve tüm iş dünyasının bizim yanımızda olması çok daha anlamlı ve değerli olacaktır. Bu düşüncelerle sizlere tüm çocuklarımız adına kalbi teşekkürlerimi sunuyor Allah (c.c.)’a emanet ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 628 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.8.2017 14:37:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.