Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAKAN EROĞLU TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Elazığ’da yatırımları planlanan 227 Milyon TL tutarında 7 tesis ile çok sayıda müteferrik tesisin temel atması için Elazığ’a geldi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Elazığ Valiliğine gelişinde Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı, Ömer Serdar, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı.

Valilik Şeref Defterini imzalayan ve Valilik Makamında Vali Kaldırım’ı ziyaret eden Bakan Eroğlu daha sonra bir açıklama yaparak Elazığ ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ’ın her şeyin en iyisine layık olduğunu ve kendisinin de Elazığ’a karşı bir gönül bağı bulunduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, Elazığ’da Elazığlıların hasretle bekledikleri 7 önemli tesisin temelini atacaklarını söyledi. Bu tesislerin en önemlisinin hasretle beklenen Uluova Sulama Projesi olduğunu, yapılacak sulama projesi ile Uluova’nın çok modern bir sulama sistemi ile suyla buluşacağına değinen Bakan Eroğlu, yine DSİ tarafından işlemleri yürütülen 5 önemli tesisin daha temelini atacaklarını, Orman genel Müdürlüğü ile Milli Parklar Genel Mdürülüğü tarafından yapılacak çok sayıda tesisinde başlangıcını gerçekleştireceklerini söyledi.

Murat Havzası Projesi ile Bakanlığın diğer birimlerinin gerçekleştirdiği önemli yatırımlar ile Elazığ’da 2017 ve 2018 yıllarını yatırımda hamle yılı ilan ettiklerini ifade eden Bakan Eroğlu, Elazığ’a elleri boş gelmediklerini, temeli atılacak tesislerin haricinde 58 Milyon TL tutarında16 yeni yatırım müjdesini vereceklerini söyledi.

Bakan Eroğlu Elazığ’ın içme suyunu sağlayacak olan Hamzabey Barajının hızla tamamlandığını ve 21 Kasım’da Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açılışının yapılacağını da duyurdu. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 696 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.8.2017 12:11:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.