Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Özel İdare Asfalt Plenti ve Kilit Parke Tesisi Hizmete Başladı

İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan asfalt plenti ve kilit parke tesisinin açılışı il protokok üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sarıçubuk Köyü İl Özel İdaresi tesisleri içerisinde faaliyete başlayan asfalt plenti ve kilit parke tesisinin açılış programına Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar, Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu İl Özel İdaresinin görev alanında 4576 km yol ağı bulunduğunu, bu yol ağının % 49’unun asfalt olduğunu, 2017 yılında 200 km asfalt yaparak bu oranı %55’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 552 köy yolundan 472’sinin asfalt durumda olduğunu belirten Sabuncu yeni plent ve üretim oranı ile 2019 yılı sonuna kadar tüm köy yollarını asfaltlamayı hedeflediklerini söyledi. Sabuncu hizmete açılacak olan kilitli parke tesisi ile de günlük 600 m2 parke üretimi ile köylerin köy içi parke ihtiyaçlarını karşılamayı planladıklarını sözlerine ekledi.                       

Vali Çetin Oktay Kaldırım ise yapılan bütün bu hizmetlerin vatandaşımızın yaşam standardını artıran hizmetler olduğunu belirtti. Bitümlü sıcak karışım asfalt ile köy yollarında çok daha kaliteli ve uzun ömürlü yol hizmeti sunulmasının vatandaşların günlük hayatında büyük bir konfor sağladığını ve aynı zamanda ekonomik açıdan da ilin ve ülkenin ekonomisine önemli katkılar sağladığını vurgulayan Vali Kaldırım, her yerleşim yerine hizmet götürmek ve insani merkeze almak zorunda olduklarını, bu sebeple ildeki birlik ve bütünlüğün, kamu kurularındaki uyum ve işbirliğinin vatandaşa hizmet olarak dönmesi için çok daha fazla gayret içerisinde olacaklarını, açılan asfalt plenti ve kilitli parke tesisi ile köylerin yol ve altyapısında daha kaliteli hizmetler sunulacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından İl Özel İdaresi yeni asfalt plenti ve kilit parke tesisinin açılışını gerçekleştiren Vali Kaldırım ve protokol üyeleri daha sonra tesisleri gezdiler. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 561 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.8.2017 10:27:05
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.