Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 İŞGEM İCRA KURULU TOPLANDI

 

Elazığ İŞGEM İcara Kurulu Üyeleri Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda bir araya geldi. İcra Kurulunda mevcut ve yapımı devam eden 2. İŞGEM’in 2017 ve sonrası için atılması gereken adımlar masaya yatırıldı…

KALDIRIM: İŞGEM’den Beklentimiz Yeni Markaların Elazığ’a Kazandırılması…

Elazığ İŞGEM’in İcra Kurulu’nu oluşturan üç büyük ortağı Elazığ Özel İdaresi adına Vali Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Elazığ TSO Başkanı İdris Alan katılırken, İcra Kurulunda yer alan Elazığ Ticaret Borsası, Elsiad ve EMMAD Başkanları da  iştirak ettiler.

Toplantıda Elazığ 2. İŞGEM Projesi hakkında proje uzmanlarınca bir sunu yapılarak inşaat çalışmaları hakkında bilgiler verilerek gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Ülkemizde ve dünyada çok sayıda İŞGEM’i yerinde incelediğini ifade ederek, “Elazığ İŞGEM Projesi Eylül ayı gibi tamamlanarak hizmete açılacaktır. Burada temel hedefimizin Elazığ’a yeni markalar, patentler ve değer katacak üretimlerin kazandırılması olmalıdır. Bu doğrultuda başta Proje yürütücülerimiz olmak üzere İcra Kurulumuzun çok titiz bir şekilde süreci yöneteceklerine inanıyorum” dedi.

ALAN: İŞGEM Önemli Bir Sanayi Altyapısıdır…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da yaptığı değerlendirmede, “İŞGEM’ler iller için önemli sanayi ve yatırım altyapısı oluşturan bölgelerdir. Buralarda kuruluş, üretim ile pazarda tutunma sürecini tamamlayan işletmeler daha büyük üretim merkezlerine geçmekte ve illere önemli katma değer ve istihdam sağlamaktadırlar. Elazığ bu anlamda 1. İşgem ile önemli bir tecrübeye sahip. Yapımı hızla devam eden 2. İşgem ile yeni bir sanayi altyapısına daha kavuşmuş olacağız. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak İŞGEM’lerin yüzde 30 oranında üç büyük hissedarı olarak önemli ölçüde maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Hedefimiz özellikle genç ve yeni girişimcileri buralarda yatırıma hazırlamaktır. İnşallah 2. İşgem bu anlamda ilimize önemli hizmetlerin verildiği bir merkez olacaktır” şeklinde konuştu.

Toplantı İcra Kurulu üyelerinin görüş alışverişi ve değerlendirmesiyle sona erdi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 606 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.8.2017 14:36:47
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.