Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ABD ADANA BAŞKONSOLOSU LİNDA STUART SPECHT BAŞKAN ALAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

 

Amerika Birleşik Devletleri Adana Konsolosu Linda Stuart Specht Elazığ’a yaptığı gezinin ilk durağı olarak Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret etti. Verimli geçen ziyarette Başkan Alan tarafından Elazığ ekonomisi hakkında bilgiler verildi.

 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Konsolos Specht’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ilin ekonomi ve sanayisi hakkında bilgiler verdi. Elazığ TSO hakkında da bilgilendirme yapan Başkan Alan, “Dost ve en büyük müttefikimiz olan Amerika Birleşik Devletleriyle, ilimizin ilişkileri çok eski yıllara dayanmaktadır. Ülkemizde ilk Amerikan Koleji 1857 yılında, konsolosluk ise 1900’de o zamanki adıyla Mamuret-ül Aziz’de kurulmuştur. 1800’lü yılların sonunda Ülkemizden, Amerika’ya ilk göç edenler Harputlu yurttaşlarımızdır. Ticari olarak ABD firmalarıyla henüz arzu edilen düzeylerde ilişkilerimiz olmamakla birlikte karşılıklı ticaretin geliştirilmesi adına Oda olarak çalışmalarımız söz konusudur. Bu bağlamda sizlerle işbirliği içerisinde ticari bir heyetle ülkenizi ziyaret ederek ticari bağlantıların artırılmasına katkımız olacaktır.

Harput’taki Amerikan Konsolosluğu’nun kapanmasıyla birlikte burada yer alan bir adet daktilo, masa, dolap ve kasa, Konsolosluk yöneticileri tarafından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na armağan edilmiştir. Odamız tarafından bu armağanlar halen korumakta ve en değerli demirbaşımız olarak muhafaza edilmektedir.” dedi.

Sayın Specht değerlendirmesinde “Bizleri ağırlamanızdan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Sizin de bahsettiğiniz gibi iki ülke arasında uzun yıllara dayanan bir ticari ve politik ilişki söz konusudur. Bizlerin görevi ticari anlamda karşılıklı işbirliklerinin oluşturulması ve geliştirilmesidir. Elazığ’da da bu potansiyeli görmekteyim. Krom, Mermer, Mobilya, Gıda, Plastik ağırlıklı bir sanayi imalatınız olduğundan bahsettiniz. Bu potansiyelin karşılıklı kazanca dönüşmesi ana hedefimizdir. Sizlerle birlikte bu süreci başarıyla yürütebileceğimiz kanaati taşımaktayım. Nazik ağırlamanızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Bu haber 707 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.7.2017 17:53:08
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.