Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
DUBAİ’Lİ İŞADAMLARI ELAZIĞ’DA 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti ile Elazığ’a gelen Dubaili iş adamlarına kentteki yatırım olanakları tanıtıldı. İşadamları Elazığ’da çeşitli ziyaretler ve incelemeler yaptı.

 

Elazığ Potansiyeli Yüksek Bir İl…

Kentin enerji, üretim, yer altı kaynakları ve turizm potansiyelleri hakkında Fırat Kalkınma Ajansı Uzmanlarınca bir sinevizyon sunumu yapılarak bilgiler verildi.  Toplantıya Vali Kaldırım ile birlikte Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile Dubaili iş adamları katıldı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'deki yatırımlarının devamı noktasında iş adamlarını davet ettiklerini ve kentte turizm, enerji, yeraltı kaynakları, sağlık, eğitim ve benzeri alanlarda neler yapılabileceğine ilişkin fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Kentin huzurlu, güvenli, bölgesel merkezi konumunu nedeniyle ticari bir potansiyele sahip olduğuna işaret eden Kaldırım, şöyle konuştu:  "İyi bir ortak, iyi bir ilişki ve akıllı bir planlamayla bizler bu değerleri çok kısa bir sürede dünya pazarlarına çıkarırız. Elazığımız özellikle inanç ve kültür turizmi, Hazar Gölü ve Hazardağı Kayak Merkezi, doğa turizmi, su sporları açısından ciddi bir potansiyel var. Yenilenebilir enerji, yer altı kaynakları, tarım ve hayvancılık alanlarında Elazığ öne çıkıyor. Tüm bunlarla birlikte ilimizin Cazibe Merkezi kapsamında yer alması, İkinci OSB kuruluş çalışmalarının başlatılması, OSB’lerde yapılacak yatırımların teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade edecek olması yatırımcı açısından çok değerli imkanlardır. Bunu çok iyi değerlendirmemiz, tanıtmamız ve güçlendirmemiz lazım. Yatırımcıyı buraya çekebilmemiz lazım."

 

Yabancı Yatırımcının İlgisi İlimiz İçin Büyük Önem Taşıyor…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan yabancı yatırımcının ilimizde yatırım yapmasının önemli olduğuna vurgu yaparak, “Sayın Valimizin ifade ettiği gibi ilimizin önemli potansiyelleri var. Bu potansiyellerin yatırıma ve ekonomiye kazandırılması noktasında yabancı yatırımcının ilgisi çok önemli. Çünkü örnek teşkil ediyor. İlimize bu dönemde yapılacak birkaç tane yabancı yatırım ile ilimiz ilgi odağına dönecektir. Ben Sayın Valimize girişimleri nedeniyle teşekkür ediyorum. İnşallah Dubaili işadamlarımız yapılan gezi ve incelemelerin ardından yatırım kararı alırlar. Biz kendilerine her türlü destek ve yardıma hazır olduğumuzu ifade ettik. Sürecin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Armada Holding imtiyaz sahibi Mohammad Rahif Hakmi ise Elazığ'ın yatırım potansiyeli yüksek güzel bir şehir olduğunu dile getirdi.

Yaptıkları incelemelerde şimdiden bir kaç projeyi benimsediklerini belirten Hakmi, "Özellikle doğa turizmi, Hazar Gölü ve enerji sektörü ile ilgili potansiyelleri değerlendirip ona göre karar vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 701 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.7.2017 09:24:06
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.