Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

SİGORTA ACENTELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

Elazığ’da faaliyet gösteren sigorta acenteleri istişare toplantısında sorunlarını Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’a takdim ettiler. Başkan Alan, yaklaşık 70 kişiden oluşan acente temsilcilerine Elazığ TSO’nun her zaman yanlarında olduğunu belirterek, sorunları çözmek için birlikte mücadele etme kararı aldılar…

ELAZIĞ TSO’NUN ASLİ GÖREVİ ÜYELERİNİ SAHİPLENMEKTİR…

Elazığ’da faaliyet gösteren Sigorta Acentesi sahipleri yemekli toplantıda bir araya gelerek sorunlarını Başkan Alan’la istişare ettiler. Yaklaşık 70 kişiden oluşan acente temsilcilerinin göstermiş olduğu birlik ve beraberliğin kendisini sevindirdiğini ve sektör adına umutlandırdığını ifade eden Alan, “Bugün burada göstermiş olduğunuz bu birlik ve beraberlik gelecek adına umut vermekte ve altından kalkamayacağımız hiçbir sorunun olamayacağını bize göstermektedir. Odamızın kuruluş misyonu ve asıl amacı üyelerinin ticari faaliyetlerini geliştirmek, sorunlarını çözmek, birlik ve beraberliklerini tesis etmek suretiyle sürdürülebilirliklerini sağlamaktır. Oda Başkanı olarak görevde bulunduğum süre içerisinde gurup yada bireysel olarak Odamıza yansıyan hiçbir talebi karşılıksız bırakmadığıma tüm Oda Üyeleri şahittir. Sorunların çözümü noktasında hangi kuruma yada makama ulaşılması gerekiyor ise biz mesai kavramından uzak bir şekilde gece gündüz demeden sizlerin emrindeyiz. Yeter ki, sizlerin işleri iyi olsun, bir kişi daha fazla çalıştırarak ilimiz ekonomisine ve sosyal hayatına katkı sağlayın. Ben bu güzel organizasyon ve göstermiş olduğunuz yüksek duyarlılık için hepinizi ayrı ayır kutluyor, geleceğin sizler ve ilimiz için daha güzel olmasını Yüce Allah (c.c.)’tan niyaz ediyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

SEKTÖR YOK OLMAYLA KARŞI KARŞIYA…

Toplantıda Sigorta Acentelerini temsilen bir konuşma yapan ve sektörde 27. yılını geride bırakan Ünal Bingöl, 12 Nisan 2017 tarihinde değişen mevzuatla birlikte sigorta acentelerinin çok zor bir durumda kaldığını ifade ederek, “Sayın Başkanım öncelikle bu hafta sonunu bizlere ayırarak sorunlarımızı dinlediğiniz ve bizlerle olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanım değişen mevzuatla birlikte acentelerin komisyonları çok ciddi manada düştü. Bölgemizin kültür yapısından kaynaklanan sigortaya bakış açısı nedeniyle acentelerin en ciddi gelir kaynağı olan kaza sigortası toplam gelirlerin yüzde 75’ini oluştururken 12 Nisan sonrası acentelerimiz poliçe kesemez hale gelmiştir. Çok ciddi manada gelir kaybı yaşayan ve özellikle son dönemlerde kurulan işletmelerin bu ortamda ayakta kalabilme şansı çok azdır. İlimiz ekonomisi içerisinde kendisine göre ciddi sayılabilecek bir istihdam alanı oluşturan sektörümüzün sorunlarının çözümü noktasında Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi bugün ortaya konulan bu birlik ve beraberlikle aşılabilmesi için önemli bir kanaat oluşmuştur. Sektörün sorunları elbette yerel yada İlimize özgü değildir. Bu sorunlar ülkemizdeki tüm acenteler için geçerlidir. Biz özellikle TOBB bünyesindeki müdürlüğümüz ve Bakanlık çatısı altında bulunan Sigorta Genel Müdürlüğü ve Sigorta Acenteleri Birliği ile geniş katılımlı bir organizasyon ile sorunları masaya yatırıp çözüm önerilerini tartışmak istiyoruz. Sayın Başkanımız bize bu konuda öncülük edeceğini ifade etmiştir. Elazığ TSO çatısı altında bu çalışmaları başlattığımızın müjdesini sizlerle paylaşıyor, katılımınız için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 852 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.7.2017 16:12:11
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.