Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TOBB BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı TOBB’de geniş katılımla yapıldı. Toplantıda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, istişarelerde bulunmak için biraraya geldiklerini ifade ederken, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan toplantının son derece yararlı olduğunu söyledi.

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN BİLGİLENDİRME…

TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen toplantıda ekonomideki gelişmelere ilişkin geniş bir sunum yapılırken, Hisarcıklıoğlu son dönemde özel sektör için neler istediklerine, nelerin hayata geçtiğine ve değiştiğine dair bilgilendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istihdam konusunda bir söz verdiklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, 1 yılda 1,5 milyon kişiye istihdam sağlamayı hedef koyarken, 6 ayda 1 milyon 200 bin istihdam rakamına ulaştıklarının altını çizdi.

Büyüme rakamlarının sevindirici olduğuna işaret eden TOBB Başkanı, yıl sonuna kadar da bu yüksek büyümenin devam edeceğine inandıklarını bildirdi. Hisarcıklıoğlu, “Büyümenin yansımasını da istihdam sayısında görüyoruz” dedi. Ekonominin büyümesi halinde ülkenin zenginleşeceğini söyleyen M. Rifat Hisarcıklıoğlu, zenginleşmenin de işsizlik sorununu çözeceğini anlattı.

Karşılıksız çek rakamlarının bir önceki seneye göre yüzde 28 oranında azaldığına dikkat çeken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Geçen sene karşılıksız çekten şikâyet ediyorduk. Bakın azaldı. Senetlerde bir artış var. İnşallah onun için de uygun bir yol bulunacak” dedi. Otomotiv, beyaz eşya ve mobilya sektörlerinde canlanmalar görüldüğüne işaret eden Hisarcıklıoğlu, yatırım miktarlarında da artışa ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

15 TEMMUZ İÇİN ÖZEL HAZIRLIK…

Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, yapılan istişare toplantısında 15 Temmuz hain darbe girişi karşısında TOBB öncülüğünde Oda ve Borsaların Türkiye genelinde demokrasinin yanında yer aldığını ifade ederek, “Ülkemiz tarihinin en kanlı ve en hain darbe girişimine karşı yine TOBB öncülüğünde Türkiye genelinde aynı gün ve saatte ortak bildiri okuyarak demokrasinin yanında yer aldığımızı bir kez daha vurgulayacağız. Türkiye genelinde yapılacak ortak etkinliğin takvimi önümüzdeki hafta başında netleşecek ve kamuoyu ve tüm üyelerimizle paylaşacağız. Geçen yıl olduğu gibi yine tüm üyelerimizi Elazığ Demokrasi Meydanında birlikte olmaya davet edecek ve Ticaret Borsamızla müşterek bildirimizi paylaşacağız” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 477 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.7.2017 17:31:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.