Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ZORLUOĞLU ELAZIĞ’IN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR 

Son yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Van Valiliği görevine atanan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun Elazığ’da görev yaptığı yaklaşık 2,5 yıllık zaman dilimi içerisinde, tüm Elazığ’ın gönlünde taht kurduğunu belirten Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, “Bir Elazığlı olarak üzülürken Vanlı kardeşlerim adına seviniyorum” dedi.

ÖRNEK VALİLİK YAPMIŞTIR…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, Vali Zorluoğlu’nun tayinin çıkması üzerine Elazığ adına büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “ Elazığ Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu ilimizde görev yaptığı 2.5 yıllık hizmet dönemi içerisinde toplumun tüm kesimleriyle kaynaşmış ve halktan biri olarak tüm gönüllerde taht kurmuştur. Mahalle muhtarlarından, köy korucularına, şehit ailelerinden yetim çocuklara, iş dünyasından çiftçilere, öğrencilerden tüm kamu çalışanlarına kadar toplumun hemen tüm kesimleriyle yakın iletişim ve gönül birliği kurmuştur. Sayın Zorluoğlu, Elazığ’ın her sorunu ile dertlenen gecesini gündüzüne katarak çalışan mesai kavramı bilmeden hizmet eden örnek bir yönetici olarak dikkat çekmiştir. İlimizin son yıllarda görmeye alışık olmadığı bir yöneticilik yapan Sayın Zorluoğlu, Elazığ’ın Teşvik Yasasında 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi, ilimizin Cazibe Merkezi programında yer alması, ilimiz ulaşım altyapısının güçlendirilmesi, sulama projelerinin start alması, Harput külliye projesi, Valilik hizmet binası, Enerji İhtisas Sanayi Bölgesi, Elazığ 2. İşgem Projesi gibi ilin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını doğrudan etkileyecek onlarca projeye imza atmıştır.

Sayın Valimiz son olarak Odamız tarafından hazırlanan Elazığ Modern Konferans Salonu ve Teşhir Merkezi projemizin de Fırat Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı olarak onaylanmasını sağlayarak Elazığ’a bu iki önemli hizmeti kazandırmıştır. Odamız tüm bu hizmetleri anısına bir vefa borcu olarak Konferans Salonumuza Meclis kararı ile Murat Zorluoğlu Konferans Salonu ismi verilmiştir. Sayın Valimiz Elazığ’la çok önemli bir gönül bağı kurmuş ve Konferans Salonumuzun açılış töreninde, çocukları ve torunları için bırakacağı en büyük mirasın Elazığ’daki hizmet dönemi olduğunu ifade ederek ilimize ve insanımıza olan muhabbetini özetlemiştir. Elazığ iş dünyası ve halkımız adına Sayın Valimizin gidişine üzülürken, Vanlı kardeşlerimiz adına ise böylesine değerli bir yöneticiye sahip olacakları için seviniyorum. Sayın Valimizin büyük şehir statüsünde olan Van’da çok önemli hizmetler ve başarılara imza atacağına inanıyor, kendisine yeni görev yerinde ailesiyle birlikte huzur ve mutluluklar diliyorum. Elazığ adına tesellimiz, Sayın Valimizin memleketi ve aynı yörenin insanı olan Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın Elazığ Valiliğine atanmasıdır. Sayın Kaldırım’ın da Sayın Zorluoğlu gibi Elazığ’da başarılara imza atacağına inanıyor, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman yanında yer aldığımızı ifade etmek istiyorum.

Bu düşüncelerle, Sayın Valimiz Zorluoğulu’na bir kez daha Elazığ iş dünyası adına hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 636 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.6.2017 15:46:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.