Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

DEFTERDARLIKTAN BAŞKAN ALAN’A “TEŞEKKÜR ŞİLTİ”

Elazığ Defterdar V. Osman Akdemir Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek, 6736 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’nun tanıtımına katkıları nedeniyle Gelir İdaresi  Başkanlığı tarafından gönderilen Teşekkür Şilti’ni takdim etti.

Akdemir: Başkan Alan ve Elazığ TSO Çok Önemli Katkı Sağladı…

Elazığ Defterdar V. Osman Akdemir, Harput Vergi Dairesi Müdürü Yasemin Algan ve Gelir Müdür V. Cengiz Tayfun Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gönderilen Teşükkür Şilti’ni takdim ettiler.

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Defterdar V. Akdemir,  27 Mayıs 2017 tarih ve 30078 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun ile ilgili olarak Elazığ TSO’nun ve Başkan Alan’ın çok ciddi desteklerini aldıklarını ifade etti. Defterdar V. Akdemir değerlendirmesinde, “ 27 Mayıs tarihinde yayınlanan ilgili yasa ile, Vergi Dairelerine ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların gecikme zamları ve faizlerinde Yİ-ÜFE oranında güncellenme yapılması, vergi aslına bağlı cezaların tamamen silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi, yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemler halinde 36 aya varan sürelerde taksitle ödenmesi, peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca %50 indirim uygulanması, yapılandırılan borçların kredi kartı ile ödenmesi gibi çok önemli imkanlar getirilmiştir. 30 Haziran 2017 mesai bitimine kadar devam edecek olan yasanın ilgililere duyurulması noktasında Elazığ TSO Başkanımız Sayın İdris Alan, gerek Oda e-posta sistemini, gerekse GSM mesaj sistemini ve Oda web sayfası üzerinde çok önemli bilgilendirme ve duyurularla katkı sağlamış ve bu katkıları halen devam etmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığımız tarafından kurumumuza gönderilen ve tanıtıma katkı sağlayanlara verilmesi istenen teşekkür şiltimizi bugün Sayın Başkanımıza vermekten memnuniyet duymaktayız. Destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Alan: Üyelerimizin Mağdur Olmaması Önceliğimizdir…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da Defterdar V. Osman Akdemir ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “Hükümetimiz tarafından 15 temmuz hain darbe girişimi sonrası iş dünyasının mağduriyetlerinin önlenmesi hususunda bir dizi önlemler ve tedbirler almıştır. Getirilen kolaylıklardan en önemlisi borçların yeniden yapılandırılması ve süre uzatımlarıdır. Üyelerimizi doğrudan ilgilendiren yasanın duyurulması ve herhangi bir hak kaybı ve mağduriyet yaşanmaması hususunda Odamızın tüm iletişim araçlarını kullanarak konuyu üyelerimize duyurmaya gayret gösterdik. Bu çabamız devam ediyor. Ben göstermiş olduğunuz ilgi ve nazik takdiminiz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 806 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.6.2017 16:03:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.