Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “GELECEĞİ YAZAN KADINLAR” PROJESİ START ALDI

TOBB, Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’ aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 18 ilde yaklaşık 1400 kadının katılımıyla başladı. 10-11 Haziran 2017 tarihlerinde Elazığ TSO Eğitim Merkezinde verilen eğitime 32 girişimci katıldı.

HİSARCIKLIOĞLU: Kadınların Gücüne İnanıyoruz…

Projeyi değerlendiren TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni dönem teknolojileriyle buluşacak kadınların gücüne inandığını söyledi.​  Hisarcıklıoğlu değerlendirmesinde, “TOBB, Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun kadınlara mobil teknoloji eğitimi vermek için başlattığı Geleceği Yazan Kadınlar isimli projenin birinci aşama eğitimleri 10 - 11 Haziran’da yüz yüze eğitimler şeklinde gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamındaki eğitimlere, yapılan sınavlarda başarılı olan, Türkiye’nin 18 ilinde yaklaşık 1400 kadın katılıyor. Eğitimlere katılacak kadınların, sürecin sonunda, teknoloji sektöründe çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikirlerini hayata geçirmek için gerekli becerileri kazanmaları hedeflenmektedir” dedi.

Çağa ve gelişen teknolojilere ayak uyduramayanların yarışın dışında kalmaya mahkûm olduğunu belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Dün öğrendiğimiz şeyler, bir bakıyorsunuz bugün geçerliliğini kaybetmiş. Onun için hem birey, hem şirketler, hem ülke olarak gelişen dünyayı, teknolojiyi takip etmek, yakalamak, hatta başarılı olmak için bu teknolojilerde öncü olmak zorundayız. Ben kadınların gücüne hep inandım. Onları gelişen teknolojiyle buluşturacak bu projenin de çok olumlu sonuçlar doğuracağına inancım  tam” diye konuştu.

ALAN: Elazığ TSO Tüm İmkanlarıyla Girişimcilerin Yanında…

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi‘nin kadınlara çok farklı bir vizyon katacağına inandığını belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ise şunları söyledi: “Yeni teknolojilere çok hızlı adapte olan kadınlarımız için önemli bir projeyi TOBB ile başlatıyoruz. Kadın girişimcilerimiz buradan öğrendikleri mobil yazılım geliştirme becerileriyle kendi işlerinde fark yaratacak uygulamalara sahip olacakları gibi teknoloji ve hizmet şirketlerinin ekosistemlerine de dahil olabileceklerdir. Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusunun yarısını oluşturan kadınların, çağın teknolojilerindeki yetkinliklerini arttırmak üzere Türkiye çapında gerçekleştirilen en geniş kapsamlı teknoloji eğitimi olarak dikkat çekmektedir. Bu anlamda Projenin uygulandığı 18 ilden biri olan Elazığ’da, Oda olarak tüm imkanlarımızla kadın girişimcilerin yanında yer alarak tüm altyapı imkanlarını hazırlayarak eğitimlerimizi başlatmış bulunmaktayız. Bu vesile ile, projenin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, tüm katılımcı kursiyerlere başarılar dilerim” dedi.

Eğitimleri Turkcell Elçileri Veriyor…

 10-11 Haziran’da Elazığ TSO’daki eğitime Turkcell eğitmeni Merve Erol katıldı. Erol, ilk iki gün süren eğitimlerin yüz yüze olduğunu daha sonraki eğitimlerin büyük çoğunluğunun on-line olarak gerçekleştirileceğine dikkat çekerek tüm eğitim içeriklerinin Turkcell tarafından oluşturulduğunu söyledi. Elazığ TSO’da ki eğitimlere katılan kursiyerleri ziyaret eden Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak’ta tüm kursiyerlere başarılar dileyerek, böylesine güzel bir ortamı oluşturduğu için TOBB, Turkcell ve Elazığ TSO Yönetimine teşekkür etti. 

Başarılı olacak kadınlara ‘Silikon Vadisi’ yolu

Eğitimi başarıyla tamamlayarak iş planı hazırlayan kadınlar içinden TOBB tarafından yapılacak seçim sonucunda belirlenecek girişimci adayları, Silikon Vadisi’ni ziyaret edecek ve işini ileriki aşamalara taşımak isteyenler potansiyel yatırımcılarla bir araya getirilecek. 18 ilde eğitimlere katılan kadınların 855’i lisans öğrencisi, 336’ı lisans mezunu, 74’i yüksek lisans öğrencisi, 27’i önlisans mezunu, 25’i önlisans öğrencisi, 25’i yüksek lisans mezunu, 9’u lise mezunu, 8’i ise doktora mezunu.

Başvuruların iller bazında sayılarına bakıldığında ise şöyle bir tablo ortaya çıkıyor: İstanbul 481, Ankara 256, İzmir 133, Karabük 59, Kayseri 52, Diyarbakır 50, Adana 46, Antalya 44, Eskişehir 44, Trabzon 33, Elazığ 32, Gaziantep 32, Samsun 29, Aydın 16, Denizli 16, Sivas 14, Şanlıurfa 13, Van 9 kişi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 677 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.6.2017 11:58:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.