Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ 

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. tarafından “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavları, Odamız işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir.

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen 48 meslekte (tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde) çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir.

Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması halinde, çalıştıran işyerlerine idari para cezası uygulanacaktır.

Bu kapsamda; TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM); inşaat, metal, asansör ve makina sektörlerinde, toplam 19 dalda Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) sınav ve belgelendirme yetkisi almıştır. MEYBEM tarafından Odamız işbirliğiyle gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanmaktadır.  

Sınavlar, MEYBEM tarafından gerçekleştirilecek olup; teorik ve mülakat sınavları Odamızda, performans sınavları ise saha ortamında (atölye, fabrika, şantiye vb.) düzenlenecektir. Ayrıca belge alma zorunluluğu bulunan 48 meslekte, belge almak için başvuranların sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaktadır.

MEYBEM tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlar aşağıya çıkartılmış olup; belgelendirme başvuruları aşağıdaki iletişim bilgileri kanalıyla Odamız üzerinden alınmaktadır.

Önemle duyurulur.

 

BELGELENDİRME YAPILMAKTA OLAN MESLEKLER:

İnşaat Grubu; Ahşap Kalıpçı Seviye 3, Betonarme Demircisi Seviye 3, Betoncu Seviye 3, Duvarcı Seviye 3, İskele Kurulum Elemanı Seviye 3, Sıvacı Seviye 3, Seramik Karo Kaplamacısı Seviye 3, Isı Yalıtımcısı Seviye 3, Panel Kalıpçı Seviye 3, Düz İnşaat İşçisi Seviye 2;

Asansör Grubu; Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 3, Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 4;

Metal Grubu; Metal Sac İşlemeci Seviye 3, Metal Sac İşlemeci Seviye 4, Çelik Kaynakçısı Seviye 3;

Makine Grubu; CNC Programcısı Seviye 4, CNC Programcısı Seviye 5, Makine Bakımcı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 4.

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 838 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.6.2017 11:55:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.