Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

GÜMRÜK BÖLGE MÜDÜRÜ EKSİLMEZ BAŞKAN ALAN’I ZİYARET ETTİ

Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva Eksilmez ile Elazığ Gümrük Müdürü İlhami Çelik Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede, ithalat ve ihracat işlemlerinde gümrüklerde verilen hizmetler değerlendirildi…

Gümrük Müdürlüğü Elazığ İçin Önemli Bir Hizmet Olmuştur…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan ziyarette yaptığı değerlendirmede Elazığ’da 2013 yılında OSB içerisinde hizmete başlayan Elazığ Gümrük Müdürlüğü’nün il ekonomi ve sanayisi için çok önemli bir hizmet olduğunu belirti. Alan konuşmasında, “Sayın Bölge Müdürümüz Eksilmez hanımefendi ile İl Müdürümüz Sayın Çelik’in ziyaretleri ve gümrüklerli ilgili görüş alışverişi yapmaya fırsat bulduğumuz ziyaret için teşekkür ediyorum. Elazığ gerek bölgenin tek sivil havaalanı gerekse her geçen gün artan ihracatıyla Gümrük işlemlerine yoğun ihtiyaç duyulan bir il haline gelmiştir. Malatya Bölgeye bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Elazığ Gümrük Müdürlüğümüzün iş dünyasının talep ve beklentilerine göre kendisini sürekli olarak geliştirdiğini ve eksikliklerini ivedi olarak tamamladığını biliyorum. İlimiz 2017 yılının ilk 5 aylık diliminde bölgemizde ihracatı en fazla artıran illerin başında geliyor. Cazibe Merkezleri Programı kapsamında ilimizde ihracat hedefli üretim yapan tesis sayımız da önemli oranda artacaktır. Dolayısı ile hem Gümrük İl Müdürlüğümüz hem de bağlı olduğumuz Bölge Müdürlüğümüzle işbirliği ve görüş alşıverişimizi devam ettireceğiz. Ben nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Önemli Bir Paydaşımız…

Ziyarette bir değerlendirme yapan Fırat Gümrük Bölge Müdürü Havva Eksilmez’de Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın çok önemli bir paydaşları olduğunu belirterek, “Fırat Bölge Müdürlüğü hizmet bölgesi Malatya, Elazığ, Sivas, Kahramanmaraş, Tunceli ve Bingöl illerinden oluşmaktadır. Hizmet bölgesi dahilindeki bağlı müdürlükler de her türlü ithalat, ihracat ve posta gümrük işlemlerinin yanı sıra, yolcu işlemlerinin yapıldığı beş adet hava hudut kapısı da bulunmaktadır.  Gümrük sahalarında kamu düzeni ve güvenliğini sağlamak, kaçakçılık sebebiyle ülkemizin ekonomik kayıplarını önlemek amacıyla önemli hizmetler vermektedir. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi Elazığ Bölgemizdeki en önemli illerimizin başında gelmektedir. Hizmet vermiş olduğumuz ihracat ve ithalatçı tüm firmaların çatı kuruluşu olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bizim önemli bir paydaşımızdır. Ziyaretimiz kapsamında gümrükleme işlemleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Bundan sonraki süreç içerisinde de sürekli iletişim halinde olarak iş dünyasının taleplerini bizlere aktaracak olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile müşterekliğimizi devam ettireceğiz. Sayın Başkanımıza göstermiş olduğu ilgi nedeniyle teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 809 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.5.2017 14:30:57
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.