Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Karakoçan ilçesinde işadamlarıyla bir araya gelen Başkan Alan:

“KARAKOÇAN OSB İVEDİ ŞEKİLDE KURULMALIDIR…”

Karakoçan İlçesinde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı görevlerini birlikte yürüten Cemil Sarıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, işadamlarıyla bir araya gelen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın en hızlı büyüyen ilçesi konumundaki Karakoçan’a ivedi şekilde OSB kurulması gerektiğinin altını çizerek, Elazığ TSO olarak konunun takipçisi olacağını açıkladı.

 

Tüm Halkımıza Eşit Muamele İle Hizmet Veriyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Kubulay, Elazığ TSO Meclis Üyesi ve TOBB Üst Kurul Delegesi Kasım Çelik’le birlikte Karakoçan’a giden Başkan Alan’a işadamları ve STK temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Alan’ın Karakoçan’da işadamları ile yaptığı kahvaltılı toplantıya katılan ve Ocak ayı içerisinde İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Karakoçan Belediye Başkanlığına Kayyım olarak atanan Karakoçan Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, tüm vatandaşlara eşit muamele ile hizmet verdiklerini belirterik, “Çok değerli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın İdris Alan ve değerli yönetim kurulu üyelerini bugün ilçemizde ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk duymaktayım. İnşallah bu ziyaretler daha sıklıkla yapılarak bu tür toplantılarda bir araya gelmeye devam ederiz. Biz Belediye ve Kaymakamlık olarak tüm halkımıza siyasi görüşü, düşüncesi ve bakış açısı ne olursa olsun yasaların ve kanunların ilgili hükümleri doğrultusunda adil ve eşit bir muamele yaparak hizmet veriyoruz. Sayın Başkanımın ziyareti ile bugün ilçemizde ekonomik faaliyetlerin gelişmesi ve refah seviyesinin yükselmesi noktasına neler yapılabilir konusunu hep birlikte değerlendireceğiz. Bizim beklentimiz öncelikle vatandaşımızın bir adım atarak ilçesine sahip çıkmasıdır. Bu yapılırsa biz Sayın Valimin de talimatı ile iş adamlarımıza on adım atmaya hazırız. Bu düşüncelerle toplantının hayırlı olmasını diliyor, bu güzel birlikteliği sağladığı için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Tüm İlçelerimizin Kalkınma ve Gelişmesini İstiyoruz…

Karakoçanlı işadamları ile yapılan toplantıda bir değerlendirmede bulunan Başkan Alan, İlçenin hızla geliştiğine dikkat çekerek Karakoçan’da ivedi şekilde bir OSB kurulması gerektiğini belirterek, bu konunun takipçisi olacağını ifade etti.

Başkan Alan konuşmasında, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak hepinizi en derin saygılarımla selamlıyor, göstermiş olduğunuz misafirperverlik ve ilginiz için teşekkür ediyorum.

1936 yılında ilçe statüsüne kavuşan ve bugün 30 bine yaklaşan nüfusu ile ilimizin en hızlı gelişen ilçelerinin başında gelen Karakoçan ilçesinde sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak sadece Elazığ Merkezde değil ilçelerimizde faaliyet gösteren üyelerimizi de ziyaret ederek sorun ve beklentilerini yerinde konuşmak üzere bir dizi ilçe gezileri başlatmış bulunmaktayım. Bugün de bu vesile ile sizlerle birlikteyiz. Bu toplantıda sizlerden gelecek tüm beklenti ve önerileri ayrıca esnaf gezilerimizde bizlere iletilecek her konunun öncelikle takipçisi olacağımızı bilmenizi istiyorum.

Malumunuz olduğu üzere 2017 Şubat ayı içerisinde Sayın Başbakanımızın Çankaya Köşkünde Cazibe Merkezleri Programı Lansman Toplantısında ilimizin Teşvik Yasası mağduriyetini dile getirerek Elazığ’da yatırımların yeni bir boyut kazanması adına çok önemli bir adım atmış olduk. Söz konusu toplantı sonrasında ilimiz OSB’de yapılacak yatırımlar artık 6’cı bölge desteklerinden istifade etmektedir.

İşte bu önemli kazanımın ilçeler bazında yaygınlaştırılması Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugün öncelikli konumuz haline gelmiştir. Ekonomisi çok büyük ölçüde Tarım ve Hayvancılığa bağlı olan Karakoçan ilçemizde bu sektörlere dayalı kurulacak bir İmalat Organize Sanayi Bölgesi Karakoçan ilçemizin ekonomik durumunu çok ciddi manada değiştirecektir.

Çok kısa bir süre önce bazı Avrupa Ülkelerinde yapmış olduğumuz Cazibe Merkezleri Tanıtım Programında bu bölgeden çok sayıda yatırımcının olduğunu gördük. Dolayısı ile Karakoçan ilçesinde kurulacak bir OSB’ye öncelikle AB ülkelerinden çok sayıda yatırımcımız gelecektir.

Elazığ’ı kalkındırmak ve geliştirmek aynı zamanda işsizlik sorununu çözmek tüm ilçelerle birlikte top yekin bir kalkınma modelinin uygulanmasıyla ancak mümkündür.  Bu nedenle Karakoçan ilçesinde İvedi bir şekilde OSB kurulması noktasında gerekli olan tüm çalışmaların Oda olarak startını vereceğiz. Sizlerin de bu nokta bizlerin yanında yer almanızı ve desteklerini bekliyorum.Sözlerime son verirken; yaklaşmakta olan Ramazan-ı Şeriflerinizi şimdiden kutuluyor hepinizi muhabbet ve hürmetlerimle selamlıyor, göstermiş olduğunuz bu yakın ilgiye bir kez daha teşekkür ederek hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum” dedi.

 

Esnaflardan Yoğun İlgi…

İşadamlarıyla yapılan toplantının ardından Karakoçan’da çok sayıda esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Başkan Alan’a iş dünyası yoğun bir ilgi gösterdi. İşadamları Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’nı ilçelerinde görmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Sayın Başkanım sizlerin ne kadar yiğit bir insan olduğunu tüm Türkiye canlı yayında, Sayın Başbakanımızdan ilimizin teşviklerdeki mağduriyetinin giderilmesi konusundaki talebinizle gördü. Bizim gerek işletmelerin gerekse ilin ve ilçemizin sorunlarını ilgili makamlara taşıma noktasında sizlerin dik duruşunuzdan en ufak bir şüphemiz yok. Biz iş dünyası olarak sizin gibi bir başkanımız olduğu için gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki, ilçelerimizle birlikte ilimize çok değerli hizmetleriniz devam edecektir. Her zaman arkanızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” dediler.

Başkan Alan’da kendisine gösterilen ilgi ve teveccühe teşekkür ederek, “Biliyorum ki, her Elazığlı kahraman ve yiğittir. Biz yapmamız gerekeni orada Allah (c.c.)’ın izniyle yaptık. Bugün ilimiz OSB’deki yatırımlar artık 6. Bölge desteklerinden istifade ediyor. Şimdi bunun yaygınlaştırıp öncelikle Karakoçan, Kovancılar ve Baskil ilçelerine birer OSB kazandırmamız gerekiyor. Bunun takipçisi her birlikte olacağız” değerlendirmesinde bulundu…

 

Molla Ubeydullah’ın Hayır Duası Alındı…

Karakoçan ziyaretini Yukarı Ovacık Köyünde açtığı yurt ve kuran kursu ile yüzlerce öğrenciye ders veren Seyda Molla Ubeydullah’ı ziyaret ederek son veren Başkan Alan, “Çok verimli bir ziyaret oldu. Yüce Allah(c.c.) bugün Seyda Molla Ubeydullah’ın bizlere hayır duasında bulunmasını da nasip etti. Gönüllülük esası içerisinde burada verdiği hizmet için biz de kendisine teşekkür ve dua ederek hayır dualarını aldık.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak ilçe ziyaretlerimizi bundan sonraki süreç içerisinde de devam ettirerek üyelerimizin sorun ve beklentilerini ilk ağızdan dinlemeye devam edecek ve gittiğimiz bölgedeki kanaat önderlerimizin de ellerine öpmeye ve dualarını almaya gayret göstereceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 1335 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.5.2017 17:10:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.