Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

VERGİ BORCU OLANLARA SON ŞANS

Elazığ Defterdar V. Av. Osman Akdemir Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek, vergi borcu olan vatandaşlara son bir şans daha verildiğini belirterek 31 Mayıs 2017 tarihine kadar müracaatlarını beklediklerini söyledi. Başkan Alan, vergi borcu olanların mağduriyet yaşamaması için bu son şansı değerlendirmeleri çağrısında bulundu.

31 MAYIS 2017 SON GÜN…

Elazığ Defterdar V. Av. Osman Akdemir, Milli Emlak Müdür V. Adil Kuzucu ve Harput Vergi Dairesi Müdürü Yasemin Algan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek borç yapılandırmasıyla ilgili bilgiler verdiler.

Ziyarette bir değerlendirme yapan Elazığ Defterdar V. Av. Osman Akdemir bazı vatandaşların 2016 yılının Kasım ayında ödemelerini yapmamaları nedeniyle kanundan yararlanma haklarının sona erdiğini, ancak kanuna eklenen geçici bir madde ile son bir şans verildiğini belirtti. Akdemir,  vatandaşların yapılan düzenleme ile yapılandırması ihlal olan borçluların ödemeleri gereken taksit tutarlarını geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeyebileceğini açıkladı.

Akdemir değerlendirmesinde, “Sayın Başkanım,  6736 sayılı Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için 31 Mayıs 2017 tarihinde yapılması gereken ödemeler büyük önem taşımaktadır.  Zira, 6736 sayılı Kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şartlardan biri de ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Kanun kapsamında ilk taksitlerini Kasım 2016 ayında ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. İlk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini Mayıs 2017 ayında ödemedikleri takdirde Kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir. Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı Kanundan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerekir. Biz bu vesile ile mükelleflerimizin çatı kuruluşu olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nı  ziyaret ederek bu bilgilendirmeyi yapmayı uygun gördük. Her hangi bir mağduriyet yaşanmaması için Elazığ TSO üyelerimizin bu imkandan yararlanmalarını bekliyoruz” dedi.

SON ŞANSIN İYİ DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKİYOR…

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Alan’da getirilen bu imkandan yararlanılması gerektiğini ifade ederek, “Konu hakkında bilgisi olmayan ve vergi borçlu bulunan işletmelerimiz umuyorum bu ziyaretinizden sonra gerekli işlemleri başlatacaklardır. Zira getirilen bu son şans işletmelere çok önemli avantajlar sağlamakta ve borçları taksitler halinde yapılandırmakla birlikte birikin faizleri de önemli ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Her hangi bir hak mağduriyetinin yaşanmaması hususunda Oda olarak her türlü iletişim araçlarımızı kullanarak üyelerimizin 31 Mayıs 2017 tarihine kadar bu imkandan yararlanması için gerekli olan tüm çalışmaları yapacağız. Ben bu vesile ile göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkür ediyor, 27 Mart 2017 tarihi itibarı ile başlamış olduğunuz Elazığ Defterdarlığı görevinizde bir kez daha başarılar diliyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 741 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.5.2017 09:17:11
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.