Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN’A KOVANCILAR’DA BÜYÜK İLGİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, nüfus yoğunluğu bakımından ilin en büyük ilçelerinden biri olan Kovcancılar’da bir dizi ziyaretler ve toplantılar gerçekleştirdi. Başkan ALAN’a Kovancılar’da Belediye Başkanı Hacı Akpınar, KİAD Başkanı Hanifi Bekirgil, STK Başkan ve Yöneticileri, kanaat önderleri ve işadamları yoğun ilgi gösterdiler.

YOĞUN PROGRAM HEYECANLA KARŞILANDI…

Başkan Alan Kovancılarda, Belediye Başkanı ve İşadamlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirmesinin ardından, Halk Eğitim Merkezi tarafından uygulanmakta olan Bakın işletmeciliği ve Ahşap işletmeciliği kurslarını ziyaret etti. Programına Kovancılar Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şöförler Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile KİAD ziyaretleriyle devam eden Başkan Alan çok sayıda esnafı da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Başkan Alan Kovancılar’da büyük ilgi görürken, iş dünyasından gelen taleplerin de takipçisi olacağı sözünü verdi.

KOVANCILAR’A ELAZIĞ TSO İRTİBAR BÜROSU…

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, KİAD Başkanı Hanifi Bekirgil, STK temsilcileri ve işadamlarıyla yapılan toplantıda bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, nüfus yoğunluğu ve işletme sayısı bakımından sürekli bir gelişim içerisinde olan Kovancılar ilçesinde Elazığ TSO’nun bir irtibat bürosu açmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Alan değerlendirmesinde, “KİAD Başkanımız Sayın Hanifi Bekirgil’in daveti ve organizasyonu ile bugün sizlerle birlikteyiz. Öncelikle göstermiş olduğunuz bu yoğun ilgi nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Kovancılar ilçemiz jeopolitik konumu itibarı ile Palu, Alacakaya, Arıcak ve Karakoçan’ın merkezi durumunda. Odamızın 10 ilçe bazındaki toplam üye sayısı 650’dir. Kovancılar, Palu, Karakoçan, Arıcak ve Alacakaya’daki toplam üye sayımız ise 454’tür. Dolayısı ile ilimizin doğu yakasındaki bu ilçelerimiz en fazla üyemizin bulunduğu bölgedir. Bu nedenle Kovancılar ilçemizde Odamızın bir irtibat bürosunun açılması bu bölgelerdeki üyelerimizin ortalama 100 km. yol gelmesini engelleyecektir. Bununla birlikte teşvik yasası kapsamında ilimiz OSB’de yapılacak yatırımların 6. Bölge desteklerinden istifade edecek olması OSB’leri cazibe merkezi haline getirmiştir. Bu nedenle sürekli büyüyen bir ilçe olan Kovancılar’da imalat OSB’nin kurulması bölgenin çok ciddi anlamada kalkınma ve gelişmesini sağlayacaktır.

Kısa bir süre önce Hollanda, Almanya ve Fransa’da yapmış olduğumuz Cazibe Merkezleri Programı bilgilendirme toplantılarımıza en fazla bu bölgelerde ikameti olan vatandaşlarımız ilgi göstermiş ve yatırım için arayış içerisinde olduklarını göstermişlerdir. Kovancılar ilçemizde kurulacak OSB çok ciddi anlamda AB ülkelerinden yatırımcı çekecektir.

Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak buradaki yerel yönetimler başta olmak üzere, siz değerli STK temsilcileri ve iş adamlarımızın destek ve katıklarıyla inşallah bu düşüncemizi hayata geçireceğiz. Oda olarak her zaman sizlerin yanınızda yer aldığımızı bilmenizi istiyorum. Bu düşüncelerle göstermiş olduğunuz bu yoğun ilgiye teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

AKPINAR: KOVANCILAR İLÇEMİZE BÜYÜK DESTEK OLDUNUZ…

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar’da toplantıda yaptığı değerlendirmede Başkan Alan’a teşekkür ederek, “Sayın Başkanım Kovancılar ilçemizin mevcut durumunu çok güzel bir şekilde özetlediniz. İlçemize Elazığ TSO’nun bir irtibat bürosunun açılması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Ayrıca OSB konusundaki düşünceniz de takdire şayandır. İlçemizin ekonomik gelişimi sizlerin bu destekleriyle çok kısa bir sürede önemli bir noktaya gelecektir. Kovancılar Belediyesi olarak sizlerin bu girişimlerini sonuna kadar destekliyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

BEKİRGİL: EKONOMİ VE SANAYİDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI…

Kısa adı KİAD olan Kovancılar İşadamları Derneği Başkanı Hanifi Bekirgil’de Başkan Alan’a teşekkür ederek, “Sayın Başkanım sizin Sayın Başbakanımızın Cazibe Merkezleri Programında Elazığ’ın teşviklerde hak ettiği yere gelmesi noktasındaki talebiniz tüm Elazığlı işadamları ve STK temsilcilerini gururlandırmış ve takdirini kazanmıştır. Bu yürekli ve cesur girişiminiz sayesinde bugün Elazığ OSB’de yapılacak yatırımlar 6. Bölge desteklerinden istifade ediyor. Bu gelişme Elazığ’da yatırımların önündeki en büyük engeli kaldırmıştır. Kovancılar ilçemizde müjdesini verdiğiniz Elazığ TSO irtibat bürosu için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bir belge için 70 km yol geliyoruz. Maddi kayıp belki çok önemli değil ama zaman kaybı çok büyük bir sıkıntı doğruyor. Karakoçan ilçemiz Elazığ merkeze 100 km. mesafede ancak Kovancılar’a 30 km. mesafede. Dolayısı ile buraya açılacak irtibat bürosu Kovancılar, Karakoçan, Palu, Alacakaya ve Arıcak gibi tüm ilçelerin istifade edeceği bir merkez olacaktır. Ben de bu girişiminiz nedeniyle tüm STK temsilcileri ve işadamları gibi sizleri kutluyorum. Ayrıca, ilçemizde bir OSB bölgesi kurulması noktasında da sizlerle sonuna kadar her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum. İfade ettiğiniz gibi bölgemizde hemen her aileden yurtdışında bulunan çok sayıda birey var. Bu insanlarımız yatırım yapma noktasında sürekli bizlerle irtibat halindeler. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın bizlere başta yatırımlar olmak üzere, fizibilite ve projelerde desteği çok önemli. İlçemizde kurulacak bir OSB sadece ilçemiz için değil tüm Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesinde  lokomotif olabilecektir. Ben Sayın Başkanımız Alan’a destek ve girişimleri nedeniyle teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1167 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.5.2017 16:38:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.