Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELSANATLARININ GELİŞTİRİLMESİ REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTECEKTİR

Kovancılar ilçesinde “Bakır ve Ahşap İşlemeciliği Kursu”nu tamamlayan kursiyerler Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek hediye takdim ettiler. Başkan Alan yaptığı değerlendirmede kadınların ev ekonomisini bu tür el sanatlarıyla destekleyebileceklerini söyledi.

ALAN: EL SANATLARINI TOPLUMA YAYGINLAŞTIRMALIYIZ…

Yapılan ziyarette Kovancılar Halk Eğitim Merkez Müdürü Nurettin Ayyıldız ve Kovancılar Birlik Müdürü Erol Canpolat kurs hakkında bilgiler vererek, Kursiyerlerin el emeği göz nuru hediyelik ürünlerinden Başkan Alan’a takdim ettiler.

Kursiyerlerin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Alan, “İlimiz Kovancılar ilçesinde, Kaymakamlık tarafından İş-Kur destekli açılan "Bakır ve Ahşap İşlemeciliği" kursuna katılan çok değerli hanımefendi kardeşlerim bu nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Kaymakamlığımız öncülüğünde, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğümüz tarafından uygulanan sosyal amaçlı bu kursun kısa süre içerisinde sizleri meslek sahibi etmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Unutulan mesleklerin yeniden hayat bulması ve aynı zamanda ortak üretim atölyesinde 50 bayan kardeşimizin kendi ev ekonomilerine katkı sağlamak üzere bir araya gelerek sabır ve büyük bir emek vererek meslek sahibi olmaları örnek bir faaliyet olmuştur.

İlimiz ekonomisine bayanların katılımı ve katkısı maalesef çok azdır. Kovancılar başta olmak üzere ilimizin tüm ilçelerinde imkanların kısıtlı olması nedeniyle bayanların iş bulmaları ise çok daha zordur.  Özellikle Eğe ve batı bölgelerimizde ev işletmeciliği aracılığı ile kendi ekonomilerini yaratan ve ekonomik özgürlüğü olan kadın sayımız oldukça fazladır. İlçelerimiz başta olmak üzere, il merkezimizde bu üretim modelini yaygınlaştırıp halkımızın ekonomik gelir ve refah seviyesini yükseltmek bu tür meslek edindirici kurslarla mümkündür.

Özellikle hediyelik eşya başta olmak üzere, el işçiliği ile üretilen her türlü imalat, artık insanların çok daha fazla ilgisini çekmekte ve rağbet görmektedir. Kaymakamlığımız ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile Birlik Müdürlüğümüz öncülüğünde altyapısı oluşturulan modern atölyenizde çok daha fazla kursiyer yetiştirerek, seri üretimler yapmanız ve ilimize örnek bir model oluşturmanız en büyük temennimizdir.

Bu düşüncelerle, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman yanınızda yer aldığımızı bilmenizi istiyorum. Sizlerin şahsında, tüm kursiyerler ile sizlere bu oramı hazırlayanları tebrik ediyor, Başarılarınızın devamı dileklerimle, saygılar sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1120 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.4.2017 15:28:45
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.