Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KUTLU DOĞUM İKRAMINA YOĞUN İLGİ…

Elazığ TSO tarafında geleneksel halde her yıl Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İlimiz Sanayi Sitesi Camiinde düzenlenen Kutlu Doğum İkramı bu yıl il protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

İl Protokolünden Yoğun İlgi

Elazığ TSO Kutlu Doğum ikramına, Elazığ Valisi Murat Zorluğolu, Elazığ Ak Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı,  İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Tarım Müdürü Turan Karahan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem, ASKON Başkanı Yakup Baş, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Elazığ Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mithat Ulaş, FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop, Yerel Yönetim, Kamu kurum ve kuruluları ile STK temsilcileri, Elazığ TSO Üyeleri, Sanayi Sitesi esnafları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Başkan Alan’dan Teşekkür Konuşması

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan il protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisini gören Kutlu Doğum İkramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Kutlu Doğumu münasebetiyle İl Müftülüğümüz nezaretinde düzenlenen; ‘Kutlu Doğum Haftası’ programı kapsamında, Odamızın geleneksel hale getirmiş olduğu, Kutlu Doğum İkramımıza teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrif ettikleri gün şüphesiz çok olağanüstü bir gündür. Bugün kendisine yakışır bir şekilde idrak edilmeli, anılmalı ve kutlanmalıdır.

Peygamber Efendimizin önek kişiliği ve yaşamına baktığımızda; Karizmatik ama mütevazi, Güçlü ama nazik, Centilmen, Çok adil, Temiz, Güzel konuşuyor, Kimsenin arkasından konuşmuyor, Kimsenin kusurunu yüzüne vurmuyor, Hiç kimseyi kırmıyor, Saç, yüz ve vücut bakımına özen gösteriyor, Eski elbise giymekten gocunmuyor ama temiz ve bakımlı olmasına önem veriyor, Kötü kokmayı tolere etmiyor ve her zaman güzel kokuya önem veriyor,Herkese, en zayıfa bile değer veriyor,

Kadın erkek çocuk fakir meczup farketmeksizin herkesin kolayca ulaşabileceği ve konuşabileceği kadar alçakgönüllü, Çalışmadan elde edilmiş hiçbirşeye elini sürmüyor, ağzına almıyor, Onun işini yapmak için can atan sayısız gönüllü varken, kendi işini kendi yapmaktan çekinmiyor, Eşine yardım etmekten hiç kaçınmıyor, Ciddi, ama espriden anlıyor ve yeri geldikçe yapıyor, Kimsenin kimseye üstünlüğünü kabul etmiyor, Kimsenin hakkını yemiyor, yedirmiyor. Hayvanlar ve tüm canlılara iyi davranıyor. Doğaya saygılı, Herkese güven veriyor ve herkesin öyle olmasını şiddetle tavsiye ediyor. Adı anıldığında zaten güven akla geliyor. Hiçbir kötü alışkanlığı yok. Acıkmadan yemiyor, tam midesini doldurmadan yemeyi kesip oburluktan sakınıyor. Vaktini boşa harcamıyor, Çok çalışkan.

Yaptığı işin en iyisini hakkıyla yapmaya çalışıyor. Yeni şeyler öğrenmeye ve öğretmeye değer veriyor. Başkalarını yüreklendirici ve esinlendirici, Moral bozucu ve üst perdeden ders verici şekilde davranmıyor. Zamanı ve varsa parasını başkalarının yararı için çekinmeden feda ediyor. Cömert ama savurgan değil, Tutumlu ama cimri değil, Hurafe ve kötü şans gibi şeylere inanmıyor. Arasıra yalnız kalıp düşünce ve ilhamla kendini yenilemeye gayret ediyor, Aynı zamanda doğru bildiği şeyler uğruna gerektiğinde savaşacak kadar korkusuz ve gözü pek. Ondan öğrenilecek daha çok şeyler var. Bu düşüncelerle; Kutlu Doğum haftası münasebetiyle; İslam Aleminin Rahmet ve Merhamet Peygamberine yakışır ümmet olması deliklerimle;  23 Nisan Pazar günü idrak edeceğimiz Miraç Kandilinizi kutlar, bu müstesna gecenin hayırlara vesile olması dileklerimle, saygılar sunarım” dedi.

İl Protokol üyelerinin vatandaşlara kavurma ikramının ardından İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya Kutlu Doğum İkramı duası okudu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 844 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.4.2017 15:23:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.