Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN’DAN, EXİMBANK ŞUBESİ İÇİN GİRİŞİM

Kısa bir süre önce Elazığ TSO bünyesinde Kredi Garanti Fonu Elazığ Şubesi’nin açılmasını sağlayan Elazığ TSO Başkanı İdris ALAN, İş dünyası için çok önemli destekler sağlayan Eximbank Elazığ Şubesi için de girişim başlatarak resmi müracaatta bulundu.

İLİMİZ İHRACATI HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR…

Başkan Alan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Türk Eximbank. Ülkemizde özellikle son yıllarda ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılması, ihracatçıların uluslararası ticarette paylarının artırılması ve girişimlerine yönelik çok önemli hizmetler sunmaktadır.

Türkiye'de ihracatın kurumsallaşmış tek asli teşvik unsuru olan Türk Eximbank, bu amaca yönelik olarak ihracatçıları ve ihracata yönelik üretim yapan imalatçıları, nakdi ve gayrinakdi kredi, sigorta ve garanti programları ile desteklemektedir.

Ülkemizin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almasında Türk Eximbank’ın bu değerli hizmet ve destekleri çok önemli bir yer tutmakta ve hükümetimiz tarafından sürekli teşvik edilmektedir.

Ekonomi Bakanlığımız tarafından 2013 yılında yapılan bir çalışmada ülkemizin ihracatını artıracak ve ülkemizin 2023 yılı hedeflerine destek olacak potansiyel iller belirlenmiş olup, Elazığ tespit edilen 16 Cazibe Merkezi il arasında yer almıştır. İlimizde halen KOBİ statüsünde kapasite raporuna sahip olan ve ihracat potansiyeli olan firma sayısı 550’dir. Bu firmalarımız içerisinden doğrudan ihracat yapan işletme sayımız 60 olup, 2016 yılı doğrudan ihracat tutarı 250 milyon Dolar seviyesindedir. Oysa ilimizin potansiyeli ve ihracat kapasitesi bu rakamın çok üzerinde olup, ihracat yapabilecek firma sayımız da iki kat artabilecek niteliktedir.

İhracatçı firmalar ile ihracat hedefi olan işletmeleri doğrudan destekleyen ve bu alanda çok önemli hizmetler sağlayan Eximbank’ın desteklerinden firmalarımız maalesef bilgiye ulaşma sıkıntısı nedeniyle çok az, yada hiç yararlanamamaktadır.

İlimiz ihracatına çok önemli katkı sağlayacak ve işletmelerimizin hedeflerini değiştirecek olan Eximbank Elazığ Şubesi için girişimlerimizi başlatmış ve görüşmelerimizi yazılı talebe dönüştürmüş bulunuyoruz. Bize bu süreçte desteklerini esirgemeyen Sayın Milletvekilimiz Ejder Açıkkapı’ya teşekkür ediyorum.

Kısa bir süre önce Kredi Garanti Fonu Elazığ Şubesi Odamız bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. İnşallah çok yakın bir tarihte Elazığ Eximbank Şubesi’ni de ilimiz iş dünyasına kazandıracağız. Elazığ iş dünyasının önündeki engellerin kaldırılması ve ilimizin kalkınma ve gelişme sürecinde ihtiyaç duyacağı her çalışmayı kararlılıkla takip etmekte noktasında hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1049 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.4.2017 14:21:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.