Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO’NUN AB ÜLKELERİNDEKİ YATIRIM FIRSATLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

 Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, Oda tarafından Elazığ Yatırım Fırsatları, Cazibe Merkezleri Programı ve ilde uygulanan diğer Devlet Desteklerinin tanıtımı amacıyla Hollanda, Almanya ve Fransa’da bir hafta süren bilgilendirme toplantılarının yoğun ilgi gördüğünü ve başarıyla tamamlandığını açıkladı…

ALAN: BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEĞİZ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan, bir hafta süren bilgilendirme ve tanıtım toplantıları kapsamında çok sayıda işadamı ile bir araya geldiklerini belirterek, “Sayın Valimizin takdirleri ve değerli destekleri ile Odamız tarafından Avrupa Birliğinin çok önemli ve Türklerin çok yoğun olduğu Hollanda, Almanya ve Fransa’da Odamız ve Kalkınma Ajansı Uzmanından oluşan 11 kişilik bir heyetle bir hafta süren çok yoğun bir bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirdik.

Ben öncelikle bizlere bu önemli organizasyonda çok büyük katkı sağlayan Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, Programımıza katılım ve destekleriyle güç veren çok değerli hemşerimiz Rotterdam Türkiye Başkonsolosu hemşerimiz Sayın Sadin Ayyıldız, Den Haag Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Mustafa Okçuoğlu, Hanau Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Salih Taşdirek, MÜSİAD HES Bölge Başkanı Musa Aydın, UETO Wiesbaen Şube Başkanı Gürbüz Yıldız, HESSEA Kadın Kolları Başkanı Refika İğdeli, Palu Aşağımirahmet Köyü Dernek Başkanı  Sayın Mehmet Küçüksu, İşadamları Kenan Gezer, Özcan Gül, Veli İbrahimoğlu, Mehmet Yıldırım, Caner Altun, Ersin Küçüksu ve diğer tüm katılımcı işadamı ve STK yöneticilerine gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ediyorum.

Program kapsamında Hollanda’da Elazığlı hemşerilerimizin en yoğun olduğu kent olan Den Haag şehrinde iki önemli toplantı ile birlikte sera ve firma ziyaretleri ile grup toplantıları yapılmıştır. Almanya’nın en önemli ticaret merkezi olan ve konum itibarı ile de yine çok sayıda kente daha kolay ulaşım imkanı olan Frankfurt kentinde yine iki ayrı toplantı ile işadamları ile bir araya gelinmiştir.

Program kapsamında Fransa’nın başkenti Paris’te firma ziyaretleri ve gurup toplantıları ile Elazığ Yatırım Fırsatları, Cazibe Merkezleri Programı ve ilde uygulanan diğer Devlet Destekleri tanıtılmıştır.

Bir hafta süren program kapsamında iletişim bilgileri alınan işadamı sayısı yaklaşık 170’dir. Bu işadamları başta olmak üzere kurulan iletişim ağı ile AB ülkelerindeki çok sayıda işadamına Cazibe Merkezleri Programının ikinci teklif çağrısı ve gelişmelerle ilgili olarak sürekli bilgi paylaşımı yapılacak ve onlardan gelecek soru ve taleplere ivedi olarak cevap verilecektir.

Avrupa’da ki işadamlarımıza cumhuriyet tarihimizin en büyük desteklerinin hükümetimiz tarafından verildiğini ve yatırım için sağlanan bu tarihi fırsatın kaçırılmaması gerektiğini anlattık. Amacımız, hem gurbetteki hemşerilerimizin kendi ülkelerinde şehirlerinde kalıcı bir eserleri olması aynı zamanda, istihdam sağlamaları, bilgi ve sermaye birikimleriyle bu yörelere katkı sağlamaları ve kalkınma ve gelişme sürecimizin içerisinde yer almalarına öncülük etmektir.

Toplantılarımıza katılan işadamları programla ilgili çok sayıda soru yönelterek ve ayrıntılara girerek ilgilerini ortaya koymuşlardır. Cazibe Merkezleri Programı ikinci teklif çağrısına AB ülkelerinde yaşayan çok değerli hemşerilerimizin yoğun ilgi göstereceği kanaatindeyiz.

Bu düşüncelerle, yoğun bir tempoda geçen tanıtım organizasyonumuzun ilimiz ve iş dünyamız için hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 823 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.4.2017 13:49:20
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.