Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ YATIRIM FIRSATLARI FRANKFURT’TA ANLATILDI

 Elazığ TSO tarafından Elazığ Yatırım Fırsatları, Cazibe Merkezleri Programı ve ilde uygulanan diğer Devlet Desteklerinin tanıtımı amacıyla AB ülkelerinde başlatılan tanıtım ve bilgilendirme organizasyonun ikincisi Almanya’nın Frankfurt kentinde iki ayrı toplantı ile yapıldı…

 

ALAN: İŞADAMLARIMIZIN TARİHİ FIRSATTAN YARARLANMASINI İSTİYORUZ

Frankfurt bölgesinde işadamlarına yönelik yapılan bilgilendirme toplantısının ilki MÜSİAD HES Bölge Başkanı Musa Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan işadamlarına Cazibe Merkezleri Programı ayrıntılı bir şekilde tanıtıldı.

Elazığlı işadamı Kenan Gezer’in organizasyonunu ile Frankfurt bölgesinde gerçekleştiren ikinci bilgilendirme toplantısına Hanau Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Salih Taşdirek, UETO Wiesbaen Şube Başkanı Gürbüz Yıldız, HESSEA Kadın Kolları Başkanı Refika İğdeli, Elazığ TSO önceki dönem kadın girişimler kurulu üyesi işkadını Necla Kara, WetoHessen Bölge Basın Sorumlusu Veysel Danacı ile çok sayıda STK temsilcisi ve işadamı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Başkan Alan, cumhuriyet tarihinin en önemli desteklerinin sağlandığı Cazibe Merkezleri Programı ve 6. Bölge desteklerinden işadamlarının istifade etmesini ve bu fırsatı kaçırmamalarını önerdi. Alan konuşmasında, “Çok değerli kardeşlerim, sizler kendi öz yurdunuzda Almancı, buralarda yabancı olarak ömür mücadelesinin içerisinde bulundunuz. Çoğunuz; annenize, babanıza, eşinize, çocuğunuza, doğup büyüdüğünüz sokağa, çocukluk arkadaşlarınıza hasret yaşadınız. Fatih Ahmet Babaya, Şeyh Septi Hazretlerine, Palu’ya, Harput’a uzaklardan el açarak dualarda bulundunuz. Yaşamış olduğunuz bu ağır yükün bedeli bana göre Alperenliktir.

Sizler, Avurupa’daki Alperenlerimiz olarak, bugün buralarda iş veren konumunuzla göğsümüzü kabartmaktasınız. Sizlerle gurur duyduğumuzu bilmenizi istiyorum. Bu topraklarda bir çoğunuzun çok büyük fedakarlıklarla kendi düzenini kurduğunuzu yakından biliyorum. Ancak; fırsat bulunca kendi yurdunuza kısa süreliğine geldiğinizde geriye dönüş vakti gelince nasıl bir iç sıkıntısına düştüğünüze de şahidim. Bir çoğunuzun doğup büyüdüğünüz topraklarda kalıcı bir düzen kurma, kalıcı bir eser bırakma, ata yurdunuzda çocuklarınızın, torunlarınızın ömrünü sürme hayali olduğuna inanıyorum.

İşte bu hayalinizi gerçeğe dönüştürme noktasında, CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI adı altında, Hükümetimiz tarafından çok önemli bir destek paketi açıklanmıştır.

Cumhuriyet tarihimizin, özel sektöre sağlamış olduğu, en büyük destek ve teşvikleri içeren bu programı, sizlere anlatmaya ve bilgi paylaşımında bulunmak üzere, bugün Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak buradayız. Bilgi ve sermaye birikiminizi, kendi öz yurdunuzda, kalıcı eserlere dönüştürme, sanayileşme ve büyüme sürecinizi hızlandırma, aynı zamanda gelecek nesillerinizin kuracağınız bu düzen üzerine inşa edilmesi noktasında, tarihi bir fırsat yakalamış bulunuyoruz.

Teknik elemanlarımız tarafından yapılacak olan bilgilendirmede destek paketinin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşılacak ve sorularınızı cevaplandıracağız. Bedelsiz arsadan, makine teçhizata, işletme sermayesinden, fizibilite raporuna kadar bir çok desteği içerin bu program 10 yıl boyunca uygulanacaktır. Doğunun huzur ve güven adası olan Elazığ, ulaşım imkanları, Organize Sanayi Bölgeleri, Gelişmiş Sanayi Siteleri, Üniversitesi, Yer altı Kaynakları, Su Potansiyeli, Yetişmiş İnsan Gücü, Tarım ve Hayvancılık Avantajları ve Jeopolitik konumu ile tüm yatırımcılara çok önemli fırsatlar sunmaktadır.

Dolayısı ile biz buraya sadece sizleri Elazığ’a yatırım yapmaya değil, kazanmaya davet için gelmiş bulunuyoruz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizlere bu süreçte her zaman destek ve gönüllü danışmanlık yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Bu düşüncelerle; Tarihi bir fırsat olarak gördüğümüz Cazibe Merkezleri Programından istifade etmeniz dileklerimle, sizleri bir kez daha hasret ve muhabbetle kucaklıyor, en derin saygılarımla, Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Her iki toplantıda FKA Elazığ Yatırım ve Destek Ofisi Koordinatörü Abdulvahap Yoğunlu birer sunu yaparak Elazığ Yatırım Fırsatları, Cazibe Merkezleri ve Devlet Destekleri konularında detaylı bilgiler vererek katılımcıların sorularını cevaplandırdı. 

İşadamlarının yoğun ilgi gösterdikleri toplantılar sonrasında Elazığ TSO Başkanı Alan, Elazığ’da Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında tüm bürokrasinin iş dünyasının önünü açmak için çok büyük destek verdiğini ifade ederek tüm işadamlarını Elazığ’a davet etti.

 

 

Bu haber 1082 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.4.2017 17:18:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.