Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ YATIRIM FIRSATLARI PROGRAMINA GURBETÇİ İŞADAMLARINDAN YOĞUN İLGİ

Elazığ TSO tarafından Elazığ Yatırım Fırsatları, Cazibe Merkezleri Programı ve ilde uygulanan diğer devlet desteklerinin tanıtımı amacıyla AB ülkelerinde başlatılan tanıtım ve bilgilendirme toplantısının ilki Hollanda’da Türklerin ve Elazığlıların en yoğun olduğu Den Haag kentinde gerçekleştirildi.

 

ALAN: SİZLERİ YATIRIMA VE KAZANMAYA DAVET EDİYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan başkanlığında 11 kişiden oluşan Elazığ TSO’nun Hollanda’nın en büyük şehirlerinden biri olan Den Haag Belediyesi toplantı salonunda düzenlediği bilgilendirme toplantısına, Rotterdam Türkiye Başkonsolosu hemşehrimiz Sadin Ayyıldız, Den Haag Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Okçuoğlu, Palu Aşağımirahmet Köyü Dernek Başkanı Mehmet Küçüksu ve çok sayıda işadamı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Alan, işadamlarını Elazığ’a yatırıma davet ederek, “Çok değerli işadamı kardeşlerim sözlerime başlamadan önce, sizlere iş dünyamızın her zaman yanında yer alan Elazığ Valisi Sayın Murat Zorluoğlu’nun selamlarını iletmek istiyorum. Türkiye artık 1990’lı yılların güçsüz ve dış desteklerle ayakta durmaya çalışan bir ülkesi değildir. Son dönemlerde sizlerin buralarda daha yakından tanık olduğunuz ve Sayın Başkonsolosumuzun takdire şayan dik duruşu ile kamuoyuna yansıyan malum gelişmelere şahitsiniz. Türkiye artık büyüyor ve bu büyüme birçok kesimi rahatsız etmektedir. Bugün ülkemizde hükümetimiz geri kalmış yörelerin kalkınması ve kaynaklarının ekonomiye kazandırılması hususunda çok önemli destekler ve teşvikler vermektedir.

Yoğun girişimlerimiz sayesinde İlimiz OSB’de yapılacak yatırımlar artık teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade ediyor. Cazibe Merkezileri ve Teşvik Yasası ile birlikte Cumhuriyet tarihimizin özel sektöre sağladığı en büyük ve kapsamlı desteklerle karşı karşıyayız.

Bu imkandan yararlanarak doğup büyüdüğünüz ve bir vefa borcu olarak kendi topraklarınıza yatırım yapma düşünceniz için çok önemli bir fırsat yakalamış bulunuyoruz. İlimiz imkanları ve avantajlarına baktığımız zaman sizleri sadece Elazığ’a yatırıma değil aynı zamanda bir koyup 10 kazanmaya davet ediyorum. Bugün desteklerin ve teşviklerin neler getirdiği hususunda sizlere detaylı bir sunu yaparak sorularınızı cevaplandıracağız. Bu bir başlangıçtır. Sizlere vermiş olduğumuz iletişim bilgileri ile bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Sürecin hayırlı olmasını temenni ediyor, bu yoğun katılımınız nedeniyle teşekkür ediyorum. Bugün bizleri ağırlayan BMT Kulüp Başkanı Sayın Özcan Gül ve Yönetici İşadamı kardeşim Ersin Küçüksu’ya, ziyaret ettiğimiz ve bizlerle değerli bilgilerini paylaşan işletme sahibi hemşerilerimize huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum ” dedi.

  

AYYILDIZ: ELAZIĞ TSO BİZE İLHAM VERDİ…

Rotterdam Türkiye Başkonsolosu hemşehrimiz Sadin Ayyıldız da yaptığı değerlendirmede, hükümetimiz tarafından sağlanan desteklerin iş ve yatırım açısından değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Çok değerli Elazığ TSO Başkanım ve değerli katılımcılar bugün bu bilgilendirme toplantısı ile ülkemizde uygulanan devlet destekleri ve Cazibe Merkezleri Programının içeriğine daha fazla hakim oldum. Sizlerin bu programı, bana tüm Hollanda’da kapsamlı bir bilgilendirme ihtiyacı olduğunu hissettirdi. Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığımızla görüşüp bu konuyu mutlak suretle değerlendireceğim. Çok değerli bir girişim ve faaliyet gerçekleştiriyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyor, programın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

İŞADAMLARI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Abdulvahap Yoğunlu tarafından yapılan sunumda Cazibe Merkezleri Programı ve 6. Bölge Teşvikleri ile Elazığ yatırım fırsatlarını içeren tanıtım sunumu yapıldı.

İş adamlarının sorularıyla yoğun ilgi gösterdiği program, soru ve cevap bölümleriyle tamamlandı.

Programın gerçekleştirildiği Den Haag Belediyesi toplantı salonuna ev sahipliği yapan hemşerimiz Belediye Meclis Üyesi Mustafa Okçuoğlu da heyete faaliyet için teşekkür ederek, Belediye Meclis Üyesi olarak programın tanıtımına ve işadamlarının yönlendirilmesine her zaman katkı sağlamaya hazır olduğunu belirterek, Başkan Alan ve Elazığ TSO Yönetimine teşekkür etti.

 

 

Bu haber 992 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.4.2017 14:25:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.