Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMINI GURBETÇİ HEMŞERİLERİMİZE ANLATACAK

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Cazibe Merkezleri Programı’nın gurbetçi hemşerilerimize anlatılması ve Elazığ’ın bu kapsamda yeni yatırımlar kazanması noktasında Almanya, Hollanda ve Fransa’da toplantılar yapacağını açıkladı…

Hedef, İlimize Yeni Yatırımlar Kazandırmak…

Başkan Alan, 6-13 Nisan tarihleri arasında Almanya Frankfurt, Hollanda Denhag ve Fransa Paris’te üç ayrı toplantı ile bu ülkelerde yaşayan gurbetçi işadamlarıyla bir araya gelineceğini ve Cazibe Merkezleri Programı hakkında detaylı bilgiler verilerek ilimize yatırım noktasında önemli bir adım atılacağını söyledi.

Alan konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Cumhuriyet tarihimizin en büyük destek ve teşviklerini içeren Cazibe Merkezleri Programını Ankara ve İstanbul’da farklı tarihlerde il protokol üyelerimizin ve şahsımın bizzat katıldığı çeşitli toplantılarda işadamlarımızla değerlendirdik. Ülkemizde konunun amacına hasıl olduğunu düşünüyoruz. Ancak özellikle kendi vatanlarına yatırım yapmak isteyen ve bunun için sürekli bir arayış içerisinde olan gurbetçi hemşerilerimize gidilerek programın anlatılmasının yararlı olacağı kanaatiyle Oda olarak önemli bir hazırlık yaptık. Elazığlı ve Türk işadamlarının en yoğun olarak bulunduğu Almanya, Hollanda ve Fransa’da birer organizasyon yaparak işadamlarımızla bir araya geleceğiz. 11 kişilik Elazığ TSO heyetinde, FKA Uzmanımızda yer alacak olup, Cazibe Merkezleri Programını tüm detayları ile işadamlarımıza anlatacağız. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak gurbetçi işadamlarımızın gönüllü danışmanı olarak bu süreçte kendilerine her türlü desteği vermek için seferber olacağız. Amacımız, bilgi ve sermaye birikimleri ve ticari bağlantılarıyla AB ülkelerinde söz sahibi olan bu işadamlarımızın ilimize yatırım yapmalarını sağlayarak, hem işsizliğe çare olmak, hem de kaynaklarımızın ekonomiye kazandırılması suretiyle ilimizin kalkınma ve gelişme sürecini hızlandırmaktır. İlimizin yatırımlar açısından önemli kaynakları ve potansiyeli ile birlikte ulaşım imkanları, jeopolitik konumu, Organize sanayi bölgeleri, üniversitesi, yetişmiş insan gücü ve güvenli liman oluşu yatırımlar açısından öne çıkmasına vesile olmaktadır. Dolayısı ile biz gurbetçi işadamlarımızı ilimize yatırıma davet ederken aynı zamanda kazanmaya da davet ediyoruz. 10 yıl sürecek olan Cazibe Merkezleri Programından ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi noktasında bu etkinliklerimiz artarak devam edecektir” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1138 defa okundu.
Ekleme Tarihi :5.4.2017 09:46:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.