Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO 2016 mali yılı gelirleri artarken, giderleri azaldı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ TSO bütçesinin bir önceki yıla göre artış gösterdiğini belirterek, “Tüm harcama kalemlerimiz en hassas şekilde değerlendirilmekte ve üyelerimizin menfaati gözetilerek harcamalar yapılmaktadır. Bir önceki yılın tahmini bütçesinde gelirin yüzde 107 oranında gerçekleşmiş olması ile gelirlerimiz artmış, giderimiz azalmıştır…” dedi.

Bize Olan Güveni Boşa Çıkarmamanın Gayretindeyiz…

Başkan Alan, son Meclis Toplantısında Elazığ TSO Hesapları İnceleme Komisyonu Raporunun okunduğunu ve bir önceki yılın tahmini bütçesinin % 107 oranında gerçekleştiğini ifade ederek, “Hesapları İnceleme Komisyonumuz tarafından hazırlanan raporda bir önceki yılın tahmini bütçesinde gelirin yüzde 107 oranında arttığı belgelenmiştir. 2016 mali yılında Odamız gelirleri artarken, giderimiz azalmıştır.

Odamızın yasalarla belirlenen kanuni tahsilatlarının yapılması noktasında gösterdiğimiz hassasiyetle birlikte tüm harcama kalemlerimiz de yine aynı titizlikle değerlendirilmektedir. Son iki yıl içerisindeki tasarruf tedbirlerimiz sayesinde yıllık ortalama bir milyon TL bütçemizi üyelerimize düşük faizli kredi kullanılmasında ve Elazığ TSO Teşhir ve Tanıtım Merkezi ve Modern Konferans Salonu İnşaatımızın yapımında değerlendiriyoruz. Ayrıca yeni hizmet binamızın inşaat halinde bulunan üç bodrum katıda yapılan tadilat çalışmaları ile kullanıma hazır hale getirilmektedir. Yoğun su alan ve izbe bir görüntü içerisinde olan bu katlarımız mevcut haliyle binamızın ömrünün de kısalmasına neden olmaktaydı. İki yıl içerisindeki sıkı bütçe uygulamalarımız sayesinde yaklaşık 2 milyon TL tasarrufla binamızın işlevsel hale gelmesi ve üyelerimizin  çok daha modern bir ortamda hizmet almasına bu çalışmalar vesile olacaktır.

Ben öncelikle bu süreçte çok büyük katkıları ve emeği olan tüm yönetim organlarımıza teşekkür ediyor, bize olan güvenleri nedeniyle tüm üyelerimize de şükranlarımı arz ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1345 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.4.2017 12:16:46
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.