Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KAYA: REFERANDUMDAN İŞ DÜNYASI OLARAK

BEKLENTİMİZ ‘EVET’ ÇIKMASIDIR

Elazığ TSO Mart ayı Meclis toplantısında konuşan Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, 16 Nisan'da yapılacak referandum da Anayasa değişikliğine "evet" sonucunun çıkması halinde başlayacak yeni dönemin, iş dünyası ve ekonomiyi olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

 

Ülkemizin ve İş Dünyasının Ufku Açılacak…

Kaya değerlendirmesinde, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin anayasa değişikliğine şahsının evet diyeceğini belirterek, sandıktan çıkacak olası "evet" sonucunun karar alma süreçlerini hızlandıracağını söyledi.

Yeni dönemle halkın demokratik ve siyasi kazanımları arttıkça ekonomik kazanımların da artacağını ifade eden Kaya, "Siyasal sistemde başlayacak revizyonun ekonomiye çok olumlu sonuçları olacağına inanıyoruz. Çünkü devlet refleksi hızlanacak, Cumhurbaşkanı halktan aldığı yetkilerle donatıldığı için 15 Temmuz'da milletin feraseti, devletin gücüyle tarumar edilen FETÖ ve benzeri tehditlere karşı devlet refleksi hızla harekete geçirilebilecektir. Bugün baktığımızda Ülkemizin bu sürece girmemesi için batı ülkeleri ve bölücü terör odakları çok yoğun bir kampanya yürütmekte ve özellikle AB ülkeleri tarihte eşi benzeri görülmemiş bir uygulama ile Ülkemize karşı bir duruş sergilemektedirler. Onların bu rahatsızlıklarının nedeni ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecek olması endişedir. 2015 ve 2016 yıllarını ülke olarak çok büyük sıkıntılarla atlattık. Ekonominin geri planda kaldığı bu dönem iş dünyası içinde çok büyük zorlukların yaşandığı dönem olmuştur. İnşallah 16 Nisan sonrası ülke olarak yeni bir sürece gireceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 818 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.4.2017 12:14:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.