Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN’DAN BAKAN TÜFENKCİ’YE TEŞEKKÜR

Hükümetin esnaflara yönelik olarak 2017 yılı başında uygulamaya koyduğu sicil affının bankalar tarafından değerlendirilmeyerek esnafların mağdur edilmesi üzerine konu hakkında yazılı bir açıklama yaparak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve TOBB nezdinde çalışma yapılmasını talep eden Başkan Alan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin tutum ve duruşu nedeniyle teşekkür etti.

KOSGEB Kredilerinde Çok Sayıda Üyemiz Mağdur Oldu…

Başkan Alan değerlendirmesinde, “2016 yılı sonunda KOSGEB tarafından verilen sıfır faizli kredi bilindiği gibi 2017 yılında kapsamı genişletilerek bir kez daha uygulandı. Bu desteğe ilimizden yaklaşık 4 bin kobi başvuru yapmış olup bunlardan 3 bin 397 işletmenin destek almaya hak kazandığı Kosgeb İl Müdürlüğümüz tarafından açıklanmıştır. Ancak kredi almaya hak kazananların bir kısmı geçmiş yıllarda ödemelerde yaşamış olduğu sıkıntılar nedeniyle kara listede olduğu için bankalarca değerlendirme dışında tutulmuş ve hükümetin sicil affı dikkate alınmamıştır. Hükümetimiz bir yandan iç ticaretin canlanması ve istihdamın artması için büyük mücadele verirken bankacılık sektörünün bu uygulaması tepkimizi çekmiş olup, konu hakkında gerekli açıklamalar yapılmış ve başta Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız olmak üzere TOBB’ye mevcut durum hakkında bilgiler verilmiştir.

Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci iş dünyasının beklenti ve taleplerine olan hassasiyetini bir kez daha ortaya koyarak konu ile ilgili Tv ekranlarından çok önemli açıklama ve uyarılarda bulunmuştur. Sayın Bakanımız bankalarla konu hakkında bir kez daha görüşüleceğini eğer gelişme olmaz ise yaptırımları devreye sokmaktan çekinmeyeceklerini açıkça ifade etmiştir. İş dünyamız adına bu önemli konuyla ilgili Sayın Bakanımızın göstermiş olduğu bu hassasiyete ve duyarlılığa Elazığ iş dünyası adına bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Bankaların tutumu nedeniyle krediye ulaşamayan kobilerimiz için de KOSGEB tarafından yeni bir imkan sağlanmasını beklemekteyiz” ifadelerinde bulundu. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1083 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.3.2017 14:48:05
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.