Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “ÇANAKKALE ZEFERİ”BAĞIMSIZLIĞIN İLANIDIR…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris ALAN, Çanakkale destanını yazan kahramanların asla unutulmayacağını belirterek, “Bu zafer, en ağır şartlar altında dahi asla yenilgiyi kabul etmeyeceğimizin, bağımsızlık dışında bir alternatifimizin olmadığının tüm dünyaya ilanı olmuştur” dedi.​

Türk Ulusu Çanakkale’de Tarih Yazmıştır…

Başkan Alan mesajında; “Şanlı tarihimizin en özel sayfalarından birisi olan Çanakkale Zaferi sadece bizim değil, bütün dünyanın hayranlığını kazanmış bir destandır. Aslında askeri bir zafer olmanın da ötesinde 7’den 70’e bütün bir halkın inancının eseridir. Askerine inanan, bağımsızlığı olmadan yaşayamayacağını bilen bir milletin kenetlenmesinin tek yürek olmasının en güzel örneğidir.

Çanakkale savaşları, savunan orduların taarruz edenleri yenilgiye uğratmış olduğu, nadir örneklerdendir. Vatanları için canlarından vazgeçmeyi göze alanlar,  kendilerinden sonra gelen nesillere büyük bir onur ve gurur bıraktılar. Bizler iyi biliyoruz ki, bugünlerimizi başta Çanakkale olmak üzere bütün Kurtuluş mücadelemizdeki şehitlerimize borçluyuz.

Bu yazılan tarih bize şunu öğretti ki: Biz kahraman atalarımıza, şehitlerimize borcumuzu ancak bu cennet vatanı her türlü düşmana karşı sonuna kadar savunarak ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in bize hedef gösterdiği gibi ülkemizi uygarlık yolunda en ileri noktaya getirerek ödeyebiliriz. Birlik ve beraberliğimizi her türlü oyuna ve saldırıya karşı koruyarak ödeyebiliriz.

Elazığ iş dünyası adına, bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimizi bir kez daha minnetle ve rahmetle anarken, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümünü kutluyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 990 defa okundu.
Ekleme Tarihi :18.3.2017 11:05:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.